Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Höken F-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Höken F-15.
F-15
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu är det dags att snöra på basketskorna för en ny säsong i hallen!
Vi har fått träningstid på måndagar kl. 18-19 i Örnäshallen, plan C. Vi börjar med träningarna måndagen den 25 september och kallelser har gått ut.
Vi inleder säsongen med ett föräldramöte på onsdag 20 september kl. 18.30, på Hökens kansli, kronan H3. Det ligger även en kallelse gällande detta, vi ser gärna att alla barn har någon förälder på plats denna kväll!
Vi ses! 🏀
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Inga kommande aktiviteter
Hej, Melissa är tveksam till att spela match efter förlustmatchen i våras som bitit sig kvar hos henne. Jag tänker att hon får komma och prova ett par gånger och se vad hon tycker. Vi har inte möjlighet att vara ledare. Försöker komma på föräldramötet.
RapporteraRapportera
Det går bra att känna efter ett par träningar innan man bestämmer sig.
RapporteraDet är därför vi vill ha föräldramöte, så får vi idéer från er på hur vi ska planera året. Ta med era tankar kring matcher och annat ni vill lyfta så ses vi på onsdag!
Rapportera
Tyvärr kan jag inte komma på mötet eftersom jag måste hämta sambon på flyget då. För vår del gissar jag att nån match kan vara ok men inte många. Vi får väl se vad ni andra säger och vad Melissa säger när träningarna startar.
RapporteraRapportera
Får inte riktigt ihop tillvaron imorgon, så kommer tyvärr inte kunna vara med på föräldramötet.
RapporteraRapportera