Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skillingaryds IS Herrlag Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skillingaryds IS Herrlag Fotboll.
Herrlag Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Dags för seriepremiär!
Sedan starten i november har vi lagt en stark grund inför säsongen. Med fys på WGD-boxen, löppass uppe i Fåglabäck och framför allt en mängd träningar på konstgräset i Vaggeryd har vi successivt byggt upp både form och lagkänsla.
Träningsnärvaron har varit mycket god, och samma engagemang har visats i aktiviteter utanför planen – något som verkligen har stärkt gruppen.
Resultaten under tränings- och cupmatcher har också varit positiva. Vi står obesegrade efter försäsongen med sex vinster och en oavgjord match inför seriestarten.
Vi går in i seriespelet med en bra känsla, men också med stor ödmjukhet inför uppgiften och en tydlig förståelse för vad som krävs.
Vilken väg tar SIS herrlag säsongen 2026?
Vi har vinden i ryggen och tänker fortsätta resan framåt. Hur långt det räcker återstår att se…
Seriepremiär fredag 10 april kl.19:00 på konstgräset på Vaggeryds IP! Vrigstad IF står för motståndet och vi är mer än redo!
Varmt välkomna!
| Träning | 20 apr, 18:15 |
| Tabergs SK (hemma) | 20 apr, 19:45 |
| Träning | 21 apr, 18:00 |
| Träning | 23 apr, 19:45 |
| Träning | 27 apr, 18:15 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera