Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Helsingborgs Wrestling Team HBGWrestlingTeam

Följ

HBGWrestlingTeam

Följ oss för uppdateringar
Följ
Helsingborgs Wrestling Team
Brottning
HBGWrestlingTeam
Helsingborgs Wrestling Team

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 3 maj 2008 ola

    Godmorgon på er.

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 emmeli

    träna nu hårt i helgen tjejer :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Ola

    Bra kämpat alla på madaljlägret idag fredag :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Louise plym

    En annan typ av läger som säsongsavslutning :)

    Välkommen till gröna Växjö på läger för att börja avsluta säsongen och lära dig olika sätt att hålla igång träningen under sommaren. Det är lätt att tappa träningsbiten under sommaren.

    Vi kommer träna fyra pass blandat match, teknik och fys. Utöver detta massa roliga aktiviteter, grillning, bad och överraskningar.

    Vi kan tyvärr ta max 30 brottare + ledare och hoppas på ett deltagarantal där omkring. Självklart kommer alla brottare och ledare vara med på alla aktiviteter och lära känna varandra!

    Hoppas detta låter kul och att budskapet sprids. Det blir första året vi gör detta men det kan givetvis tänkas att det blir årlig tradition om det uppskattas nu.

    Vad: Fristils läger, smyg säsongsavslutning

    Vem: Cadett / juniorer

    Var: Växjö Simhall

    När: samling 9.30 den 24, slut 15.00 den 25 maj

    Anmälan: Sista anmälningsdatum är 16 maj, men först till kvarn 30 platser.

    Anmäl per mail till plymlouise@gmail.com specificera hur många brottare, ledare och vilken klubb ni tillhör.

    Kostnad: 320 kr / pers (ledare 250kr) där det ingår: Frukost, lunch x2, grillning, olika överraskningar och aktiviteter, hårt logi (ta med luftmadrass och sovsäck). Till de som vill, ingår det även en variant av träningsdagbok som redskap att träna självständigt under sommaren som vi ska lära oss hantera under lägret.

    Extra kostnad kan tillkomma till bad ca 50kr!

    Ta med badkläder och utrustning för utefys / löpning

    Det finns inga vinstsyften endast engagemang och "come together" syfte för våra smådamer=)



    Ses snart! Louise BK Enig växjö

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Tez

    vilka ska vara med på medaljlägret?

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 michaela

    hejsan !
    Nu får vi ha det så skoj på IH ju,& ni som int ska dit ha en skojig helg det är ju tivoli i stan , och om ni ska dit ha det skoj för där är det skojigt ! :) . jo juste , jag undrar om inte vi som ska till IH kanske kan få gå på tivolit någon dag skulle ju varit roligt att samla ihop ett gäng & gått ner dit , för det är absolut inte långt att gå . :) :) GOOD LUCK !

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Marie

    Hej allesamman!

    Hoppas att ni får en bra dag, solen tittar ju framigen, hoppas att det håller i sig!
    Vi ses på IH!

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Ammiz

    Godmorgon :D hoppas på att lägret blir kanon bra:D puss

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Kikki.

    hej :) .
    Hoppas på fint väder nu idag! Så ses vi om några timmar på IH.

    Rapportera

    Rapportera

  • 2 maj 2008 Eva

    Godmorgon! Vill bara be alla föräldrar som kan tänkas hjälpa till i helgen, att komma till IH idag (helst innan kl 13). Annars kan ni ringa mig på 0735-262902. Ha en underbar dag!
    :) :)

    Rapportera

    Rapportera