Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF P-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Habo IF P-15.
P-15
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Hej! Jag ser att vår dotter Thea Axelsson är registrerad här men tillhör F-15, så jag undrar om någon av er ansvariga kanske kan hjälpa och ta bort henne från P-15 truppen 😃
Tack på förhand!
Ja, tiderna 17-18 på fredagar är när dom öppnar upp för grästräningen.
Rapportera
Hej alla :)
Har man fler barn i föreningen så är det helt ok att sälja 10 lotter totalt. Vilket lag man får lotter av tänker jag jämnar ut sig i längden.
Kan man och vill sälja typ 5 lotter extra så är det ju bara en extra förtjänst till laget och klubben!
Det var det jag trodde 😊 Vi har storasyster i F13, och har svårt att sälja 20 lotter. Jag kan sälja 5 lotter för P15, men det kanske finns någon med större nätverk i laget som kan ta resterande 5?
Rapportera
Sportlotten
Hej!
Vi har nu hämtat ut sportlotten som alla behöver hjälpa till att sälja. 25% av intäkterna går direkt till vårat lag. Varje spelare behöver sälja 10 lotter/ 50 kr. Vi börjar dela ut lotterna på fredagens träning, ni swishar då 500 kr på plats när ni får lotterna.
Även en uppmaning ifrån Habo if och oss ledare att tänka på avståndet och sprid gärna ut er ifall ni känner att ni behöver vara kvar runt planen på träningarna.
Tack / ledarna
Vår son Loui kommer gärna nästa fredag och testar på. Med vänlig hälsning, Alexander!
Rapportera