Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hagunda IF Juniorlag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hagunda IF Juniorlag Herrar.
Juniorlag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Olle Wiik är Rune Brömseens kusin från Norge han är en av europas bästa innebandyspelare, han har nu flyttat till världsmetropolen Vänge och ska börja spela i Hagunda IF P-95. Hans premiär i Hagunda IF P-95 blir Dumleslaget där han kommer att spela mot sin gamla klubb Trott IBK. Enligt Olle så är dom snabba men med dålig teknik, dom har bara 2 st riktigt bra skyttar men en väldigt bra målvakt.
Vi hälsar Olle Wiik hjärtligt välkommen till Hagunda IF P-95.
tja killar och coacher jag kan inte komma idag på träningen för jag ska ha uttagning för idrottsklass imorgon och har lite ont i hälarna :/ :/ :/
Rapporterakan vi inte ha nån statistik grej där man kan kolla vem som har gjort mest poäng, mål och assist och sånt???
Rapportera
Mycket bra träning idag, trots att vi var många på träningen så hade ni ett ruskigt högt tempo hela träningen.
Hoppas att tempot sitter i till söndagens matcher och att alla spelar lika bra som idag om inte bättre.
roligt skämt (ironi)
Rapportera