Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gustafs GoIF Handboll F2013/2014/2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gustafs GoIF Handboll F2013/2014/2015.
Handboll F2013/2014/2015
Följ oss för uppdateringar
Yes, äntligen september och handbollssäsongen kör snart igång!
I år hoppar vi upp ett steg till stor plan (förra året var kort plan godkänd), 6 utespelare istället för 5, men ribban får hänga kvar.
Därför kommer vi nu köra en gång i veckan träning på stor plan i Skönvikshallen.
Träningstiderna är:
Måndagar 17.15-18.30 Enbackahallen
Onsdagar 16.15-17.30 Skönvikshallen
Förstår att onsdagarna kommer bli tajt med tid för alla hinna komma hem från jobb osv. Men förhoppningsvis så kan vi hjälpas åt att få tjejerna till Säter!
Ledarstaben är sig lik med Sandra Walldén och Rebecca Eriksson. Men lite nytt blod kan också vara på g in, återkommer om detta.
Vi kommer att köra igång måndag 22/9, då har fotbollen spelat klart matcher men prioritera såklart din sommarsport först och främst!
Vi kommer bjuda in till föräldramöte i slutet av september, återkommer med tid och plats.
Spelschema och träningar finns nu inlagda i vår kalender på laget.se om nån är nyfiken!
Mvh
Sandra & Rebecca
Träning | 27 okt, 17:15 |
Träning | 29 okt, 16:15 |
Träning | 3 nov, 17:15 |
Träning | 5 nov, 16:15 |
Alfta GIF Handboll -14 (borta) | 9 nov, 11:15 |
Så kul med ny säsong!!
RapporteraRapportera
Hej. Tyvärr kommer Melissa Romsi inte fortsätta då hon valt att fortsätta med annan aktivitet, så ni kan plocka bort från laget.
RapporteraRapportera