Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF F-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF F-16.
F-16
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Här hittar ni spelschema och lagindelning inför Fotbollens Dag. Ni hittar den även under dokument.
Vi ser framemot en härlig fotbollslördag tillsammans!
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Hej!
RapporteraJag tänkte kolla om det är möjligt för Isabelle att vara med på lag 1 mittenmatch kl 10.30 imorgon istället för lag 4 sista match 12.30 då vår son har match samtidigt på Rocklunda?
Rapportera
Hej! Lagen är satta och fulla med spelare så tyvärr ändrar vi inte om i lagen inför i morgon. Ifall det blir avhopp/sjukdomar kan vi se över det men just nu är gif 1 många tjejer och fullt i sina matcher. Ifall det blir avhopp och det skulle fungera så återkommer jag. Annars är det matcherna i GIF 4 som är hennes matcher :)
RapporteraRapportera
Hej,
RapporteraHur vet man vart planerna ligger? Så vi hittar rätt imorgon kl8.30? /Jessica
Rapportera
Hej Jessica, det ligger en karta över planerna på sidan två i dokumentet. Men det kommer ut en uppdaterad version under kvällen, då vi har precis ut fått ut nya kartor över planerna samt att det blivit en någon mindre ändring spelschemat.
RapporteraRapportera
Hej! Nu ligger uppdaterat spelschema och karta över planerna under dokument.
Rapporterahttps://www.laget.se/GideonsbergsIF-F-16/Document/Download/2200322/11178924
Tänk på att vara ute i god tid då det brukar vara mycket folk på Hamre! Första samling är 30 min. innan matchstart och därefter 15 min. Det finns som vanligt kiosk att handla i men det är alltid bra att ta med lite mellis för att enkelt fylla på med energi mellan matcherna. Se till att tjejerna kommer utvilade och redo för match (dvs.matchkläder och benskydd på, håret uppsatt och tejpade eller inga örhängen).
Vi ses imorgon!
Rapportera
1000 tack! Ses imorgon!
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraBra jobbat idag, både spelare och tränare :-)
Elsa S glömde sin svarta underställströja i det gula båset vid planerna. En svart adidaströja i funktionsmaterial. Är det möjligtvis någon som fick med sig den? :-)
Rapportera