Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF F-16

Följ

F-16

Följ oss för uppdateringar
Följ
Gideonsbergs IF
Fotboll
F-16

Nu är vi igång igen!

14 aug 2024 9 kommentarer 292 visningar
Jennie Paulsén Lagledare
9 kommentarer
  • 14 aug 2024 Stephanie Budur

    Hej!
    Finns det någon möjlighet att få reda på tider och lagindelning inför cuperna med lite längre framförhållning än några dagar innan ?

    Fick veta idag av två kollegor hur deras spelschema ser ut för deras barn 24/8. (Spelar i andra lag).

    Jag tänker allmänt inför poolspel och cuper, förstår att det kan ändra sig men om det finns något tids schema att förhålla sig till i förtid gör det lättare att planera jobb/ barnvakt etc för hel dagar / halvdagar .

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2024 Jennie Paulsén

    Hej! Vi gör vårt bästa där. Spelschema för Fotbollens Dag fick vi häromdagen så vi fixar lagindelningen nu och skickar ut så snart det är klart. Spelschemat finns publicerat på fotbollens dag hemsida så det går att kolla redan nu hur matcherna ligger.
    När det gäller poolspwl har vi hittills inte fått infon. förrän några dagar innan och vi försöker förmedla vidare så snart vi kan.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2024 Stephanie Budur

    Toppen! Fullt förståeligt, tack för svar/ Stephanie

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2024 Erica Andersson

    Hej! Som Jennie svarat så kommer det snart, lagindelning blev klar nu i kväll efter att jag suttit och gjort klart den.
    Våra lag kommer spela mellan kl 9-14 på Hamre så matcherna spelas emellan där någon gång. De är tiderna att förhålla sig till! Spelschema och vad just ert barn ska spela i för lag kommer inom kort. Vi förstår att det kan kännas tajt, likaså för oss ledare som gärna vill komma ut med info i god tid till er och för oss själva också :) tack för förståelsen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2024 Jessica Haraldsson

    Hej,
    Eftersom man går i fotbollen räknar man väl med att vara med på träningarna. Är det inte lättare att räkna med alla och vid förhinder eller sjukdom så säger man till? Än att man ska komma ihåg att anmäla 2 dagar innan inför varje gång. Vi är dåliga på det där så ber om ursäkt för det, men ska såklart bättra oss!

    Rapportera

    Rapportera

  • 15 aug 2024 Erica Andersson

    Hej Jessica. Att planera en träning för 30 eller 45 tjejer varierar väldigt mkt. Utifrån vad vi tänker för övningar och fokus samt till spelmomenten då vi vill ha alla tjejer i spel och rörelse så mycket det går. Också utifrån hur många ledare vi är på plats, därför behöver vi få ett hum om hur många som kommer. Nu har vi en stor fördel som kan använda oss av ”3” planer vilket inte många lag får och kan göra träningarna lustfyllda, effektiva och vi ledare kan placera ut oss på bra yta för övningarna. Vi planerar också grupperna innan träningen för att ge tjejena bästa möjlighet och att träningen kan sätta igång när den ska. :)
    Glömmer ni av någon förmodan så släng in en kommentar att ni kommer så är de lätt för oss att skriva in barnet i en grupp på plats innan träningen startar :). / Erica

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2024 Indrajit Sinha

    Hej missade helt tiden för att anmäla Linn till träningen på söndag trodde det var kl 18:00 men såg nu att det gäller tisdagsträningarna. Hoppas att det är ok?

    Hälsningar Indra

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2024 Erica Andersson

    Hej! Hon är välkommen jag lägger till henne :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 16 aug 2024 Indrajit Sinha

    Tack 😊

    Rapportera

    Rapportera

Endast sidans medlemmar kan kommentera