Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grossbol-Skived AIF 86 GS F-08 -09 -10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grossbol-Skived AIF 86 GS F-08 -09 -10.
GS F-08 -09 -10
Följ oss för uppdateringar
Sommarlov, sol och bad!
Med det sagt så tar vi lite ledigt från fysen. Vi kommer lägga in några stö pass i hallen i sommar som man kan komma på och lira med klubba och boll. Så håll koll pa kallelser!
Under tiden vi vilar från fysen så vill vi att ni fortsätter träna på egen hand och när det passar er. Löpning 3 km och styrka för hela kroppen två gånger i veckan.
Styrka: situps 20•3, armhävningar 20•3, utfall 20•3, rygglyft 20•3, upphopp 20•3.
Lycka till!
Karlstad IBF Ungdom 1 (borta) | 18 okt, 13:15 |
Träning | 20 okt, 20:40 |
Träning | 22 okt, 17:20 |
Sargvakt Dam A - Skoghall | 22 okt, 19:45 |
Skoghalls IBK Utveckling (hemma) | 25 okt, 17:00 |
Hur ser det ut med halltider? Hört att en del lag börjar komma igång 😀
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraJag har frågat om tider och väntar på svar. Om det blir som jag ville så blir det in i hallen vecka 29, tisdagar och torsdagar.
Rapportera
Vecka 29 är båda hallarna i Forshaga och en i Deje stängda helt pga reparationsarbeten!
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraJag fick tag i lite tider. Tanken är att det blir tisdag och torsdag 1830-2000. Det kommer att vara några avvikande dagar så det bla nästa vecka är underhållsarbete i hallen och torsdagen därpå är det handbollsläger.
Hoppas att det passar de flesta, åtminstone en av dagarna.
Rapportera