Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gnosjö IF P2012/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gnosjö IF P2012/13.
P2012/13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har nu slagit ihop P2012 och P2013 igen efter ett år som separerade. Liksom försäsongen kommer träningar vara tillsammans, men vi kommer att spela i separata serier. Då vi är ganska få spelare för två lag, kommer vi flera spelare att få dubblera. Matcherna är planerade med några dagars mellanrum, så för den som vill blir det många härliga matcher för den som är ambitiös!
Martin, Rebecka kommer med lite hjälp av Tony och Olle sköta träningarna framöver. Vi jobbar fortfarande på att få tag på ytterligare föräldrar/ungdomstränare som kan vara med och hjälpa till. Vill ni hjälpa till hör gärna av er till Rebecka eller Martin.
Jimmy Emanuelsson kommer att köra en domarutbildning torsdagen den 16/4 18:00-19:00. P2013 och ni P2012:or som inte gått kursen eller vill fräscha upp sina domarkunskaper är välkomna att gå kursen.
Mvh Ronny, Ungdomsansvarig GIF
| BOSS 2 (borta) | 3 jun, 18:00 |
| Gislaveds IS (borta) | 7 jun, 10:00 |
| Träning | 9 jun, 17:30 |
| Bors SK (hemma) | 9 jun, 18:30 |
| Träning | 10 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera