Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gnosjö IBK P-10/11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gnosjö IBK P-10/11.
P-10/11
Följ oss för uppdateringar
Efter lite återhämtning och reflektion så drar vi igång igen. Så här lite efter så är vi mycket nöjda med cupen! Vi blir delad trea och tog ett steg till framåt. Nästa gång så är det final som gäller! :) Vi tycker väl inte att vi spelade vår bästa innebandy men vi hittade en väg att vinna ändå. Vi är mycket nöjda med första perioden i kvarten, då var vi bra annars hade vi nog lite mer å ge tror vi, men men vi gjorde det bra och semi. är mycket bra för oss, så vi är nöjda.
Vi kör igång direkt i veckan med två träningar och match på söndag mot forserum (Gideon,Rasse,Larsson har säcket/kiosk) Sedan rulla det på.
Vi laddar nu för fairplay cupen som är efter serien är slut. Vi tänker att de matcher vi har innan dess är den bästa träning vi kan få, tuft motstånd varje match, men hanterar vi det rätt så bygger det upp oss, så vi kan avsluta säsongen med ett bra resultat på cupen.
Ser fram emot en rolig vår och med bra tryck från läktaren :)
/L
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera