Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagersta Södra IK Ledare
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagersta Södra IK Ledare.
Ledare
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Jag har fått information från föreningsutvecklaren Jimmy om att det fortfarande ligger kvar ett tjockt lager med is på aktivietetsplanen vid Meling. Det kommer tyvärr inte att gå att träna på Melingsplanen den här veckan. Kalla nätter med minusgrader kommer inte heller att påskynda processen. Jimmy har varit i kontakt med leverantören och håller på att undersöka eventuella möjligheter till att få bort isen.
Aktivitetsplanen i Västanfors/Uggelbo är däremot fri från is eftersom den ligger nära vattnet. VIF FK har inte tänkt börja träna där förrän i mitten av mars. Om ni vill träna redan den här veckan så är det OK att vara på planen i Västanfors/Uggelbo. Kommunen kommer att sätta upp skyltar med information om att planen är bokad på vardagarna mellan 16.00 - 22.00 för föreningsidrotten.
Ni kan nå mig på khoa@fsik.nu om det finns funderingar.
Vänliga hälsningar
Khoa Mai
Fagersta Södra IK
Om ni vill träna redan den här veckan så är det OK att vara på planen i Västanfors/Uggelbo, detta eftersom VIF FK ej kommer att träna den här veckan. Kommunen kommer att sätta upp skyltar med information om att planen är bokad på vardagarna mellan 16.00 - 22.00 för föreningsidrotten.
RapporteraRapportera