Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fogdö IF Herrar

Följ

Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Fogdö IF
Fotboll
Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 21 maj 2011 Peter

    Tycker inte du ska ta på dig detta Tobbe. Du kan inte bidra med mer än du gör. Men att vi spelare inte kommer mentalt förberedda till matchen och ger 80 procent av kapaciteten är inte ok.

    Vi var ibland både 3 och 4 på bollarna... Vi kan bättre än så här fogdö!!! Mycket bättre. Var har spelet som vi spelade under träningsmatcherna tagit vägen?

    Sen att åker spelade den tråkigaste fotbollen i manna minne är inte mycket att göra åt. Tror fan att Anne fick in stålar i kiosken, var väl ingen som ville kolla på långtjong bong fotboll.. Skulle nästan kunna tro att åker tränades av Peder Ståhl..

    "inga passar i sidled" som deras ledare skrek vid ett par tillfällen... TJÄNSTEFEL!

    Vi tar nya tag killar! Många matcher kvar och häng inte med huvudet.. Vi har massor med poäng att spela om!

    matchens lirare: JIM
    //The Cop

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 Tobbe tränare Fogdö IF

    4 raka förlusten , förlusten mot Åker tar jag på mig som ledare .................... jag får inte ut max av laget det är mitt jobb men men ... .Skadeläget i truppen är ett stort orosmoment hoppas att alla snart kan vara tillbaka i träning det börjar att kännas tungt vi måste hitta någonting att bryta denna trend med , dock tack till alla er idag som var med och alla runt omkring den stora vinnaren är Anne som drog in 1000kr till kiosk kassan inte illa det bockar och bugar vi för
    //Tobbe

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 Fippo

    Jag har nummer 11 Marre!

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 #10

    Jo ta o samlas kl14.45 på OKQ8

    PS för er som tänkt att vara med på Sibbes 30års kalas nästa lördag bör anmäla sig NU! hör av er till Sibbe på nr 0704-566777.

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 Oz

    Kommer inte ut o kollar idag men jag håller tummarna för 3 poäng. Kikar på Östertelge-Enhörna istället. Tobbe kan slå en signal efter matchen o höra om jag har nå värdefull info till nästa omgång :D

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 willy

    Idag vinner ni gubbar

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 sippo

    dåligt jävla taggad jag är för min första match!

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 Lindberg

    ladda nu grabbar :) vill bara höra efter att vi vann :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 erik

    samling OKQ8 någon??

    Rapportera

    Rapportera

  • 21 maj 2011 zigge

    ska du va bänkad alltså alex?? annars borde de ju bli 0-0-9,5 med dej på planen... hehehe

    Rapportera

    Rapportera