Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF F-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF F-17.
F-17
Följ oss för uppdateringar
Många idrottande barn slutar för att föräldrar ofrivilligt och ovetandes bidrar till att barnens glädje för idrott minskar.
Genom att öka kunskapen kring vilket förhållningssätt och beteende som bidrar till glädje och vad som minskar glädjen kan vi få gladare och tryggare barn, som vill fortsätta med sin idrott längre.
För att uppnå detta har föreningen fått möjligheten genom Sparbanken i Alingsås att genomföra den digitala utbildningen ”Framgångsrikt föräldraskap inom idrottsrörelsen".
Som förälder till barn i vår förening vill vi att du gör utbildningen då den kommer att bidra till ett ökat positivt klimat i vår förening för barn, ungdomar, domare, ledare och föräldrar.
Utbildningen tar bara cirka 20 minuter att genomföra och du gör den med fördel på din mobiltelefon.
Du når utbildningen via länken www.vardegrund.sportvalues.se
Tack för ditt engagemang för att skapa en ännu bättre förening!
| Angered SK 1 (hemma) | 7 maj, 17:30 |
| Qviding FIF 2 (hemma) | 7 maj, 18:30 |
| Gemensam kallelse till Flodala cup 9 maj | 9 maj, 08:00 |
| Sävedalens IF F2017 Panter (borta) | 14 maj, 17:30 |
| Sävedalens IF F2017 Lejon (borta) | 14 maj, 18:30 |
Kanonbra initiativ och bra utbildning!
RapporteraRapportera
Kom ihåg att göra den digitala utbildningen ”Framgångsrikt föräldraskap inom idrottsrörelsen”.
RapporteraSom förälder till barn i vår förening vill vi att du gör utbildningen då den kommer att bidra till ett ökat positivt klimat i vår förening för barn, ungdomar, domare, ledare och föräldrar. Utbildningen tar bara cirka 20 minuter att genomföra och du gör den med fördel på din mobiltelefon.
Du når utbildningen på www.vardegrund.sportvalues.se
Rapportera