Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Films SK IFK D/Ö F-2009/2010
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Films SK IFK D/Ö F-2009/2010.
IFK D/Ö F-2009/2010
Följ oss för uppdateringar
Då var det dags för de årliga avgifterna, OBS AVGIFTERNA SKA BETALAS TILL OLIKA BG!
Deltagaravgift:
Kostnad: 300:-/deltagare. Vid fler deltagare inom samma familj; 300:- för första barnet, 100:- för andra och 100:- för tredje, max 500:- totalt, oavsett antal deltagande barn.
Deltagaravgiften betalas in på BG: 770-1766 Films SK Fotboll,
Glöm inte att skriva spelarens namn och lag som meddelande!
Medlemsavgift:
Årsavgift enskild medlem 200 kr.
Årsavgift ungdom under 19 år 100 kr.
Årsavgift familjekort 400 kr.
Inbetalningen gör Du till vårt BG: 954-1848 där Du uppger namn och personnummer på samtliga personer som skall vara med.
För att deltaga i föreningens aktiviteter bör man vara medlem. I denna avgift ingår försäkring från Folksam som gäller alla medlemmar under träning, match och resa till och från matcher/träningar. För att alla licenser ska gälla vid match bör man även vara medlem.
Medlemsavgiften är en viktig symbolhandling att man är tillhörig föreningen. Du som medlem för föreningens tradition vidare genom åren och utgör grunden för vår utveckling och kontinuitet. Det är medlemmarna som är Films Sportklubb och dess framtid.
//Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera