Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FC Härlanda Prisoners A-lag

Följ

A-lag

Följ oss för uppdateringar
Följ
FC Härlanda Prisoners
Fotboll
A-lag

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 7 mar 2009 Kakan

    Ja va säger ni nu då göbbar?
    Bestäm en tid så drar vi några baljor på heden =)

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 mar 2009 DNK

    Jag knegar mellan 10-15 på lördag så är det träning runt tre så kan ni räkna med mig göbbar..

    Rapportera

    Rapportera

  • 6 mar 2009 Geten

    vad sägs kanske om träning lördag förmiddag om vädret tillåter? som sedan övergår i lite av ett standardkrök (sänka några kung, dra till sticky) och sedan laddar vi hela veckan för att kröka oss sönder och samman för att fira dnk och olof.


    vad säger ni gubbar?

    puss och gonatt på er!

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 DNK

    Hallå göbbar.. Träning låter ju fan kanon, får dra igång försäsongen nu (vilket till och med Geten har börjat göra). Jag har inte allas nummer i Prisoners men alla är hjärtligt välkomna till mitt å en polares födelsedags krök/middag nästa lördag, alltså den 14e. Det vid järntorget, andra långgatan 2 klockan 19.00. Vi kommer att bjuda på en fin jeltsin bål men det räcker ju inte långt så ta med er krök så det står härliga till. Hör av er på 0707-185544 eller på hetsboken senast onsdag om ni kommer eller ej.

    Fan va goda ni är!

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 kakan

    Tycker nu i helgen lät bra!
    Jag är på både träning o krök!
    Bestäm nåt gött så kommer kakan!

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 devrim

    tycker vi kör ett gött krök nästa helg då jag är sjuk den här helgen.

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 Geten

    Kanske redan nu i helgen?

    Hörde jag sticky?

    Börjar verkligen bli läge för en träning snart också...var ju faktiskt riktigt gött väder på förmiddagen idag!

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 Peter

    Kapten-hook nä hoochirooney ska det ju vara :)

    Hörde jag "ett gött krök?"

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 Dr Kakan

    Kakan suger åt sig credden, tack tack!

    Gillar starkt ditt spinn på hooch! man kan komma rätt långt där med början på hook-Long John Silver-dustin hoffman-mandomsprovet-vilsen ungdom-så kommer man tillbaka till Jonatan Hellman! Helt otroligt!

    Fasen va sugen jag är på kalasandet av dnk. . har vi något officiellt innan dess. . träning en riktigt fin dag kanske? eller ett gött krök?

    Rapportera

    Rapportera

  • 5 mar 2009 Geten

    Fan va jag gillar att Kakan är så ordentlig att han alltid lägger upp all info både på bloggen och här på laget.se! Kakan är helt klart en värdig vikarie för kapten-hooch (kapten-hook? nya potentiella smeknamn detta ger: Hooker, Kroken, Horan osv osv...spinn gärna vidare gubbar!)


    Forza Kakan!

    Rapportera

    Rapportera