Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FC Härlanda Prisoners A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från FC Härlanda Prisoners A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringar
Om vi ska träna det Hooch sa med en nypa salt så kan jag göra en spelidé där vi tar oss från utgångsytan till spelytan 3 med högriskpassning där vi startar våra löpningar i spelyta 2 för att komma rättvända med fart in i spelyta 3. Låter det bra?
Eller blir det för svårt med spelytor göbbar???
Gomez fot är paj, han haltade som en gnu igår när han var hemma hos mig och hämtade sin Xbox kontroll.
Rapportera
Truppen för gruppspel i Korpiaden 2011:
Hooch (C)
Kakan (WC)
Dave (M)
Doktor
Berget
Purjo
DNK
Peter
Heijel
Sami
Ledley
Inte klara för gruppspel:
Grizzly (tränarjobb)
Gomez (inte hört av sig)
Försökt leta upp info om kommande motståndare, de enda som verkar ha ordentlig internetaktivitet är IK Stym, se nedan:
http://www.facebook.com/pages/IK-Stym/142918145760470#!/pages/IK-Stym/142918145760470
Dave tar hand om alla uppspel genom att tjonga långt så in i helvete. Alla 6 utespelare i FCP står på motståndarens mållinje, och mölar in bollen.
Rapportera
Ta ut bågarna i uppspelsfasen och dump and chase när vi är över halva.
Rapportera
Fuck CL-final! Vem vill se den skiten när Roma inte är med? Judasjävel :(
Rapportera