Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FC Härlanda Prisoners A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från FC Härlanda Prisoners A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringar
Åt mos förut idag. Helvete va gött det är. Är göbbarna fortfarande sugna på Mos-kväll hemma hos Berget?
Ska vi preliminärboka nästa Lördag? Kan göbbarna då eller ska vi lägga det senare?
Det jag kan erbjuda är Mos, Korv, En soffa för 3 göbbar (eller 4 smala), en fåtölj för en göbbe (eller två som trängs), PS3 med två kontroller samt ett glatt humör.
På schemat kan ingå sådant som mos-ätning, korv-ätning, FIFA-spelande på projektor, öl-drickning (i rimlig mängd) samt jävligt gött tjöt.
Lördag 29e, Vilka är sugna? Vilka kan? Ska vi flytta fram det? Vem kan ta med sig FIFA 12 och två kontroller?
Om någon i laget med stl. 41 vill vara snygg om fötterna nästa år:
http://www.blocket.se/goteborg/Nike_fotbollsskor_Mercurial_Vapor_VII_FG_36452302.htm?ca=15&w=1
..med dom klassiska randiga dräkterna igen:
http://amerika.aftonbladet.se/2011/10/20/phoenix-arizona-joe-ar-varldens-hardaste-sheriff-later-fangarna-sova-i-talt/
Detta låter väldigt mysigt Berget. Verkar bli en riktigt Prisonershelg om detta blir av, i och med att det är träning på fredag.
RapporteraMen vem tackar ner till en riktig Prisonershelg, egentligen?
Count me in.