Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå IBK JAS DJ18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå IBK JAS DJ18.
JAS DJ18
Följ oss för uppdateringar
Eftersom flera i laget inte håller på med en sommaridrott vill vi erbjuda tjejerna sommarträning under uppehållet.
Ambitionen är att vi tränar tillsammans 2-3 ggr i veckan under maj och juni samt i augusti. Under juli månad får alla spelare en individuell träningsplan att träna efter på egen hand.
Träningen kommer att ha fokus på bollhantering och teknikträning för skott och passningar samt annan allmän innebandyträning. Träningsinslag av agility, styrka och kondition kommer också att ingå.
Viss träning kan ske tillsammans med tjejer (och kanske killar) från andra lag och föreningar, men huvuddelen genomföras tillsammans med tjejerna i vårt lag.
Stor-Mikke och Peter kommer att hålla i sommarträningen, men det kan också bjudas in någon gästtränare. Till delar av fysträningen försöker vi hitta en utbildad tränare som kan ta dessa.
Kostnaden för att delta på sommaren är 300kr.
Det inkluderar hallhyror, eventuella deltagarkostnader för andra sportinslag samt arvode för fystränare.
En anmälan till sommarträningen kommer att skickas ut. Deltagandet är frivilligt, men vi hoppas verkligen att de som inte har en sommaridrott anmäler sig och deltar.
Sommarträningen är självklart öppen för alla i laget, men vi ledare poängterar att deltagande i eventuella sommaridrotter ska prioriteras under perioden maj-augusti.
När o hur ska man betala?
RapporteraRapportera
Jag undrar oxå vart man ska betala? 💰
RapporteraRapportera