Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essviks AIF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Essviks AIF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
näe.. tack å lov för det olle.. tänk om man inte gjort misstaget å låtit dig födas med tår.. då hade du varit i giffarna nu
Rapportera
haha =D... men jag är ung... dessutom har jag ingen tå kvar att ha ont i nu :D
Rapportera
Haha Olle, det är inte jag som missat 100 träningar pga en tå. Men du har rätt. Jag börjar se slutet på en lysande fotbollskarriär. Kan bli att man lägger skorna på hyllan efter VM. Jag menar sitta i soffan flera timmar per dag lär ju slita på kroppen=)
Rapportera
Henri... du e ju för gammal för att vara målvakt... din rygg tar för mycket skada då :/
Rapportera
Men allvarligt, jag skjuter ju från 40 meter i krysset UTAN studs! Men jag skulle kunna vara flygande målvakt också. Tycker att målvaktshandskar är assnyggt och så tycker jag att det är roligt att kasta mig=) Dock kan jag bara kasta mig till höger men jag kan hålla vänstra stolpen så kan dom ju inte skjuta där iaf=P
Rapportera
Ja men herregud hur fan ska man få till nån anfallsfotboll när man bara har BACKAR.Ok Henri kan ju få kliva upp en liten bit och skjuta från en 40-50 meter så kanske nånting alla fall kan dala ned mot målramen.Närå visst fan ska vi spela offensivt grabbar,ni behöver inte vara oroliga för det.Tror det kan bli Lars-Petri-Strappa på topp i år faktiskt =)
Rapportera
ohhhh...kan du behöva sylt knä
Rapportera