Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Guif P-2009
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Guif P-2009.
P-2009
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
Vi har ett konstaterat Covid fall i laget. Positivt provsvar idag, symptom med start Onsdag kväll. Vi ställer in aktiviteten tillsammans ikväll och flyttar fram matchen mot tjejerna på tisdag. Rekommendationen är att de killar/tränare som var med på träningen i tisdags gör ett Covidtest (PCR) om fem dagar from idag, dvs typ Onsdag nästa vecka.
Alltså inställt ikväll och även på tisdag(2/11). Nästa träning med laget är Tisdag 9/11.
Skriv gärna i kommentarer om det finns någon fundering/fråga.
Hur gör vi med den planerad utlämningen av grejor på tisdag?
Mvh
Ajdå vilket skit! Vi skulle behöva få iväg varorna då ostarna är kylvaraoch det blev ett bekymmer med 84st ostar.
RapporteraSkulle det funka att man ses för en utlämning på tisdag så skulle det vara tacksamt. Jag fixar så det blir en Coronasäker utlämning i så fall.
Rapportera
Kan man ta en annan dag i veckan o lämna saker?ons el to?
RapporteraRapportera
Många av oss har säkert förberett för tisdag. Om det går att fixa hämtning då vore det grymt.
RapporteraRapportera
Låter bra
RapporteraRapportera
Tja Lite tight är
RapporteraSå klart så kan de som inte kan eller har möjlighet att hämta på tisdag hör av sig så ordnar vi med upphämtning/leverans på annat vis.
Rapportera
Gillar INTE att man inte kan redigera sina misstag i inläggen :)
RapporteraRapportera
Då kör vi hämtning av grejor(typ ost et al) på tisdag. Vilken tid Johan?
RapporteraRapportera
Då träningen skulle börjat blir nog bra tänker jag.
RapporteraJag kommer packa i ordning påsar (sponsrade av kommunen) märkta med spelarens namn. Jag lägger i listorna från de som lämnade in de. Påsarna kommer ligga i bagageutrymmet på bilen och så håller vi avståndet så klart vid utlämningen.
Låter det bra?
Rapportera
Ja
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
Går det att hämta varorna under måndag då jag är i Eskilstuna under dagtid så sliper jag åka från Strängnäs för att hämta varorna på tisdagen.
RapporteraRapportera
Absolut! Hör av dig på 0704240341 så löser vi det.
RapporteraRapportera