Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ekeby IF F-14 - FK6
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ekeby IF F-14 - FK6.
F-14 - FK6
Följ oss för uppdateringar
Kallelse har nått er kring deltagande säsongen 25/26.
OBS! Tiderna är reviderade sedan förra nyhetsuppdateringen! (Ursäkta tryckfelsnisse!). Vi kommer träna tisdagar klockan 18.00-19.00 och torsdagar klockan 17.00-18.00 Båda tillfällena i Viahallen (Kumlahallen).
Vi kommer ha samling en halvtimme innan varje träningsstart. 5-10min ombyte och därefter förberedelseträning (fys, knäkontroll, uppvärming, teori som exempel).
Vi kör igång nästa vecka (33). Kallelse når er under denna veckan (32).
Vi kommer ställa upp med två lag i FK6 (4 mot 4) och ett lag i FK5 (5 mot 5).
FK5 och ett lag i FK6 kommer vi att starta upp ett samarbete med ÖSK. Vi kommer behålla våra träningsgrupper var för sig men samarbeta i matchblocken. Mer info kommer när vi dragit igång.
Vi behöver ledare och admin i trupperna. Meddela aktiva ledare om det är just du som kliver in.
Vi kommer ha fasta målvakter under säsongen. Målvaktsträningarna är lördagar 09.00-10.00 i Byrsta.
Passar på att påminna om att se över era profiler på laget,se. Viktigt att det finns både mail och mobil kopplade till respektive vårdnadshavare.
Upptaktsträff kallar vi till när allt är klart med ÖSK.
Kallelser till våra obligatoriska bemanningsuppdrag i föreningen når er när vi ledare fått till oss vilka veckor/event vi blivit tilldelade.
Låt bollen rulla…
Ledarna genom Erik Celander
Träning | 30 sep, 17:30 |
Träning | 2 okt, 16:30 |
Föräldramöte | 5 okt, 18:00 |
Träning | 7 okt, 17:30 |
Träning | 9 okt, 16:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera