Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ekeby IF F-13 - FK5
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ekeby IF F-13 - FK5.
F-13 - FK5
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nu kommer det en massa information om vad som väntar fram tills nyår.
Vi börjar med match nu på lördag. Vi spelar hemma i Skogstorp, kallelse finns utskickad.
Sekretariat blir lite förändrat
Ny Nova Åberg
Rutinerad Alma Lundqvist (Egentligen skulle det varit Alma Kask men hon är tyvärr bortrest i helgen.)
Vi spelar i SVARTA Matchtröjor
Under samlingen innan match kommer det att ske utlämning av potatis på LIDL parkeringen där vi brukar samlas innan bortamatcher. Tjejerna går in i hallen medans ni föräldrar plockar upp den potatis som ni har beställt. Mycket bra jobbat med potatisen, den blir ett utmärkt tillskott i lagkassan. Efter att ni har delat ut den så Swishar ni till mig (Jonas Pettersson) Märk swischen med "potatis + spelarens namn"
Vi har lite förändringar av träningstider nu innan jul
Onsdag 17/12 utgår pga viahallen är bokad
Måndag 22/12 Utgår
Onsdag 24/12 Utgår
Söndag 28/12 kl 10-13 Mini Cup i Viahallen. Vi spelar 3-3 på små mål och blandar runt lagen. (Kallelse kommer inom kort)
Måndag 29/12 Vanlig träning
Onsdag 31/12 Utgår
Måndag 5/1 (Trettondagsafton) Träning i Sörby Sport 10-12. Kan utgå om intresset är lågt och många är bortresta. Kallese till detta kommer. Vi måste också kolla vilka tränare som kan eftersom det är en arbetsdag. (Viahallen är bokad pga pingisturnering)
Efter detta är det vanliga träningar.
Har ni frågor eller funderingar så säger ni till
// Jonas
| KFUM Örebro (hemma) | 13 dec, 13:30 |
| Träning | 15 dec, 17:15 |
| WSK Lindesberg 12/13 FK5 (borta) | 20 dec, 12:00 |
| Träning | 28 dec, 10:00 |
| Träning | 29 dec, 17:15 |
Stort tack för info, en fråga, matchen lördag den 20/12 mot Lindesberg, är den inställd?
RapporteraRapportera
Nej den är fortfarande med i schemat. Kalendern är nu uppdaterad. Ser ni något konstigt så säg till
RapporteraRapportera