Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Everöds IF Herrlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Everöds IF Herrlaget.
Herrlaget
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Everöds IF- Kiviks AIF 0 - 0
Ovesholms IF- Sjöbo IF 3 - 0
Lunnarps BK- Vittskövle IF 4 - 2
Blentarps BK- Åhus IF 2 - 4
Hammenhögs IF- Wä IF 1 - 5
Instämmer David. Det är en härlig utmaning vi har framför oss med start i morgon. Det bor en poet i dig :)
RapporteraEtt dygn kvar till Premier League startar och hoppas att fler joinar vår eminenta Fantasy Liga.
RapporteraJa nu är det åter igen upp till alla att fokusera o ladda 110 procent med start redan nu. Det gäller och visa hela byggden att ett everöds if aldrig ger upp eller lägger sig. Vad skönt med utmaningar det är. Bara och se det som positvt. Nu går vi in med en inställning som skulle kunna skrämma självaste djingis khan.
Rapportera
Underbart Hjalle, helt djävla underbart!!!
Nu börjar dessutom Rädzåcks hitta hem till Svedala igen :)
Nu har det varit tyst här länge så dax för ett uttalande! Kanske får samla ihop truppen bestämma oss för vad som ska hända, tiden rinner ut annars! 8 omgångar kvar ( alltså 24 poäng att spela om ) och om vårat mål är att spela div. 5 fotboll nästa år så är chansen fortfarande stor!
På Lördag anser jag att vi har den viktigaste matchen för året framför oss, då får vi ställa upp och offra oss lite extra! Med andra ord: Rädzåcks får bli vår 12:de spelare, KFF lirarna får välja de röde före de blåe, har man ont så tar man två ipren och biter ihop osv.. VISA HJÄRTA HELT ENKELT!!
Kanske är det så att klubben tycker att det är bra med en liten vända i 6:an för att sen skapa nya mål, isåfall har jag all respekt för detta :)
I vilket fall är min stora målsättning att Everöd ska lira i 5:an nästa år, om pågarna instämmer i detta tar vi som sagt fram det lilla extra, visar hjärta och öser på de sista omgångarna som är kvar!!
// Hjalle #4
Till SIF:
Kolla fyra rader ner. Baronen är på semester och återupptar tipset till omgång 15, var så säker.
:)
Efter träningen i morgon kommer all info om höstens fotbollsresa + att Wenne kommer upp för att ta emot alla skulder för lotteriet .. :)
Rapportera