Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essviks AIF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Essviks AIF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Tja! Va trevlig läsning det är allt som oftast på denna sida nuförtiden! Grattis o fortsätt jobba hårt :)
Rapportera
Jag tycker min frisparksvariant med Westring var det bästa. Han var inte med på att jag petade den framåt ) Men det gick jävligt fort hela den sekvensen. Var inte många som förstod vad som hände.
Annars var det skoj att se alla som kämpade och slet hela matchen även fast den var avgjord tidigt. Mycket bra!
Kalle! Hur är det med skadan? Får man se dig på nån träning framöver? Annars är du väl given på lagfesten som komma skall?
Ja, men då är det klaga. Jag menar att nån ska säga till om jag har kunnat gjort något bättre eller gjorde nåt fel :)
Rapportera
Vilken fröjd det var att se er :)
Gådins iskalla onetouch chip var rikigt fin :)
Säker på det andré? xD
"Motto:
Klaga inte på andra om du inte gör de bättre själv" )
Ja ni spelade bra idag... och vilka mål ni gjorde... Gåddas var iofs snyggast :)
Rapportera
Japp Cala, det stämmer :)
Och grabbar, jag måste ju erkänna att det är så jävla roligt att spela med laget när vi visar sån vilja och hjärta. Dock kan inställningen bli mycket bättre inför match. Men under matchen tycker jag att vi höjer oss avsevärt. Och sen när folk på sidan skriker, ta det inte personligt. Det är positiv kritik. om jag skriker på någon så ska ni ju inte ta det som något negativt. Och jag vill höra precis samma snack själv om jag gör något som är fel eller som jag har kunnat gjort bättre. Annars var det en jävligt skön seger idag gubbar :) Stort!
klart som korvspad att det är :)
Rapportera