Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Eskilstuna Basket F10/11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Eskilstuna Basket F10/11.
F10/11
Följ oss för uppdateringar
Här är körschema och kiosk schema för kommande matcher. Kan man inte sitt pass byter man med någon eller ordnar ersättare. Kör man så spelar barnet den matchen.
Alla måste hjälpas åt under säsongen.
Körschema/ sekretariat/kiosk
21/9 Söderköping
Marly
Marissa
Talia
18/10 Linköping
Wilma
Lilly
Melek
19/10 kiosk Eskilstuna
Danissa
8/11 Katrineholm
Daisy
Aurelle
Emilia
23/11 kiosk Eskilstuna
Adian
29/11 Norrköping
Wilma
Ninja
Talia
10/1 Motala
Melek
Marwa
Aurelle
18/1 kiosk Eskilstuna
Nalia
24/1 kiosk Eskilstuna
Shantelle
8/2 kiosk Eskilstuna
Mina
8/3 Visby
Wilma
Lilly
Nora
Kul! Skriv i WhatsApp om tider etc så hjälps vi åt att fixa sek och kiosk 👍
Rapportera
Jo vi kommer ha det i början av oktober när vi börjat motion eller utvecklingslaget
Dock match i helgen så vi behöver sekretariat och kiosk personal
Hej! Ska vi ha föräldramöte snart? Mvh, ivrig förälder
Rapportera
Hej.
Upplägget är att fys första halvan sen individuell teknik, och spel andra halvan. Man är med på hela träningen. Varför vi har fyra dagar i veckan är för att träningen är frivillig, man tränar 1,2,3, eller fyra gånger i veckan. Då kanske fler tjejer har möjlighet att vara med nån dag i veckan.
Hej! Så kul att tjejerna har träning även i sommar! 😍 Hur ser upplägget ut för sommaren: är fysen första passet eller andra? Fyra dagar med dubbelpass på raken varje vecka är ambitiöst. Hur rekommenderar ni att tjejerna ska tänka kring sin träning i sommar? Hur många och vilka pass etc.
Rapportera
UPPDATERAT SCHEMA för hemma- och bortamatcher. Endast 7 matcher kvar (bortsett från cuper). Gå in på länken och titta om du är uppskriven. En flik är för bortamatcher och en flik för hemmamatcher. Byt sinsemellan om ni har förhinder på det datum ni är uppskrivna.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HsWR8aMu3buxcTDp3zb2L2I3_7t6M_tDMZKQ6Z4Kxms/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HsWR8aMu3buxcTDp3zb2L2I3_7t6M_tDMZKQ6Z4Kxms/edit?usp=sharing
Nu är ett körschema skapat för kommande fyra bortamatcher. Klicka på länken för att komma till excelarket. Jag tänker att vi stämmer av i januari hur truppen ser ut så att det inte blir tokigt med bilarna. Man är själv ansvarig för det datum man ska köra och behöver man byta dag gör man det själv och meddelar Rolle. Vill man kan man höra av sig till mig så ändrar jag i schemat också.
Jag har även gjort en flik för våra hemmamatcher. Vi behöver fylla på gällande vem som kan sitta i sekretariatet och stå i kiosken. Om det inte sköts får vi fundera på om ansvar behöver delas ut.
Kommer det anordnas någon sekretariat-utbildning snart?
Här kommer ett uppdaterat kör/kiosk schema
RapporteraKörschema/kiosk
18/10 Linköping
Wilma
Lilly
Sophia
19/10 kiosk Eskilstuna
Danissa
8/11 Katrineholm
Daisy
Aurelle
Emilia
23/11 kiosk Eskilstuna
Adian
29/11 Norrköping
Wilma
Ninja
Talia
6/12 Söderköping
Daisy
Lilly
Marly
13/12 kiosk
Khadidja
10/1 Motala
Melek
Marwa
Aurelle
17/1 kiosk
Marissa
18/1 kiosk Eskilstuna
Nalia
24/1 kiosk Eskilstuna
Shantelle
25/1 Katrineholm
Sophia
Ninja
Adian
31/1 Linköping
Nora
Marwa
Khadidja
8/2 kiosk Eskilstuna
Mina
28/2 kiosk
Shantelle
15/3 Norrköping
Melek
Talia
Marly