Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skillingaryds IS Damlag Fotboll

Följ

Damlag Fotboll

Följ oss för uppdateringar
Följ
Skillingaryds IS
Fotboll
Damlag Fotboll
Tabell
Lag M V O F P
1 Husqvarna FF (D1) 8 7 1 0 22
2 IFK Värnamo (F16) 7 6 1 0 19
3 Jönköpings Södra IF/Husqvarna FF (F17) 8 6 0 2 18
4 Växjö DFF (F17) 5 5 0 0 15
5 Tingsryd United FC (D4) 6 4 1 1 13
6 Westbo United DFF (D3) 4 4 0 0 12
7 IF Hallby FK (D4) 8 3 3 2 12
8 Hovshaga AIF (D3) 4 4 0 0 12
9 Räppe GOIF (D3) 4 4 0 0 12
10 Älmhults IF (D1) 7 4 0 3 12
11 IFK Kalmar (F17) 10 4 0 6 12
12 Skillingaryds IS (D4) 7 3 1 3 10
13 Alvesta GIF (D4) 4 3 0 1 9
14 Tjust IF FF (D1) 5 3 0 2 9
15 Mariebo IK (D2) 5 3 0 2 9
16 Ljungby IF (D3) 4 3 0 1 9
17 RÅsLB (F15) 4 3 0 1 9
18 Mariebo IK/IF Haga B (D4) 5 3 0 2 9
19 BoIF (D4) 4 3 0 1 9
20 Tranås FF (D3) 4 3 0 1 9
21 Madesjö IF (D3) 7 3 0 4 9
22 Vimmerby IF B (D4) 5 3 0 2 9
23 Färjestadens GOIF (D2) 5 3 0 2 9
24 Växjö DFF (F19) 7 2 2 3 8
25 Husqvarna FF (F16) 3 2 1 0 7
26 Tabergs SK (D3) 3 2 1 0 7
27 Tenhults IF (D4) 3 2 1 0 7
28 Team Södermöre (D4) 3 2 1 0 7
29 Norrahammar/Egnahem (D4) 3 2 1 0 7
30 Kristianstads DFF (F19) 3 2 1 0 7
31 Rottne IF (D4) 5 2 1 2 7
32 Runsten-Möckleby IF (D3) 5 2 1 2 7
33 Växjö BK (D2) 6 2 1 3 7
34 Bankeryds SK (D2) 6 2 1 3 7
35 Vimmerby IF (D2) 2 2 0 0 6
36 Räppe GOIF B (D4) 2 2 0 0 6
37 Emmaboda IS (D4) 4 2 0 2 6
38 Torpa FF (D3) 2 2 0 0 6
39 Linköpings FC (F17) 2 2 0 0 6
40 Tingsryd United FC (D2) 3 2 0 1 6
41 Nässjö FF (D4) 2 2 0 0 6
42 IFK Värnamo Dam (D1) 4 2 0 2 6
43 Habo IF (D4) 3 2 0 1 6
44 ÖIS/Vista U (D4) 2 2 0 0 6
45 Glömminge-Algutsrums IF (D3) 2 2 0 0 6
46 IF Linné (D4) 3 2 0 1 6
47 Hestra/Grimsås (D4) 3 2 0 1 6
48 Hovshaga AIF (D4) 3 2 0 1 6
49 Ljungby IF (F15) 3 2 0 1 6
50 Hultsjö/Vrigstad (D4) 2 2 0 0 6
51 IFK Kalmar (D3) 2 2 0 0 6
52 FC Vetlanda Dam (F16) 2 2 0 0 6
53 Holsby SK (D3) 4 2 0 2 6
54 Frödinge-Brantestad SK (D4) 3 2 0 1 6
55 Tranås FF (F16) 3 2 0 1 6
56 Lindsdals IF (D3) 4 2 0 2 6
57 Lagans AIK (D2) 5 2 0 3 6
58 Jönköpings Södra IF (D2) 6 2 0 4 6
59 Ramdala IF (D3) 2 1 1 0 4
60 Alvesta GOIF (F16) 2 1 1 0 4
61 IFK Grimslöv (D4) 2 1 1 0 4
62 Sandsbro AIK (D4) 3 1 1 1 4
63 Emmaboda IS (D3) 5 1 1 3 4
64 Hovmantorps GoIF (D4) 4 1 1 2 4
65 LGOIF/HGOIF (D4) 4 1 1 2 4
66 Mariebo IK (F17) 5 1 1 3 4
67 Forserums IF (D4) 6 1 1 4 4
68 IFK Borgholm (D3) 4 1 1 2 4
69 Älmhults IF (D4) 1 1 0 0 3
70 Habo IF (F16) 1 1 0 0 3
71 IFKO/RBK 1 1 0 0 3
72 IFK Norrköping FK (F17) 1 1 0 0 3
73 IFK Berga (P14) 1 1 0 0 3
74 FC Vetlanda Dam (D4) 2 1 0 1 3
75 IFK Tidaholm (D3) 1 1 0 0 3
76 Skultorps IF (D2) 1 1 0 0 3
77 Sjöstaden DFF Karlskrona (F17) 2 1 0 1 3
78 IF Elfsborg F16, Flickor Div 3 Västergötland 2024 1 1 0 0 3
79 Ulricehamns IFK (D2) 1 1 0 0 3
80 Lagans AIK (D4) 1 1 0 0 3
81 Skövde KIK (D3) 1 1 0 0 3
82 Västerviks damfotboll IF 1 1 0 0 3
83 Kronängs IF (D4) 1 1 0 0 3
84 Bröndby (F19 DK) 1 1 0 0 3
85 Smedby AIS (D1) 1 1 0 0 3
86 Linköping FC (F19) 1 1 0 0 3
87 Hanaskogs IS (D3) 1 1 0 0 3
88 Växjö BK (F15) 2 1 0 1 3
89 Asarums IF FK (D3) 1 1 0 0 3
90 Bäckebo GOIF (D4) 1 1 0 0 3
91 Utsiktens BK (D2) 1 1 0 0 3
92 Växjö DFF (F17) 1 1 0 0 3
93 Tjust IF FF B (D4) 1 1 0 0 3
94 Mariebo IK (F16) 3 1 0 2 3
95 Mörbylånga GOIF (D4) 2 1 0 1 3
96 Malmö FF (F19) 2 1 0 1 3
97 Hultsfreds FK (D4) 2 1 0 1 3
98 MIF/HIF U (D4) 3 1 0 2 3
99 IFK Kalmar (E1) 2 1 0 1 3
100 Gripenbergs BK (D4) 2 1 0 1 3
101 Kalmar AIK FK (D3) 2 1 0 1 3
102 Waggeryds IK (D3) 2 1 0 1 3
103 RÅs LB (D3) 5 1 0 4 3
104 Team Södermöre (D2) 4 1 0 3 3
105 Sjöstaden DFF Karlskrona (D2) 3 1 0 2 3
106 Lommaryds IF (D4) 3 1 0 2 3
107 ÖIS/Vista (D3) 3 1 0 2 3
108 Västerviks damfotboll IF B (D4) 4 1 0 3 3
109 Växjö BK (D3) 6 1 0 5 3
110 Ekhagens IF (D4) 2 0 2 0 2
111 Bankeryds SK (D3) 2 0 2 0 2
112 Mönsterås GOIF F16 3 0 2 1 2
113 Färjestadens GOIF F16 1 0 1 0 1
114 Jönköpings Södra IF (F15) 1 0 1 0 1
115 Sommens AIF (D4) 1 0 1 0 1
116 IFK Borgholm (9-m) 1 0 1 0 1
117 Vederslöv-Dänningelanda IF (D4) 1 0 1 0 1
118 HIF/MIF (D4) 1 0 1 0 1
119 Eskilsminne IF (F17) 1 0 1 0 1
120 Sunnerbo Dam (D4) 1 0 1 0 1
121 FC Lagan 1 0 1 0 1
122 Ulvåkers IF (D3) 1 0 1 0 1
123 Jitex BK (F14) 1 0 1 0 1
124 Alingsås IF FF (EE) 1 0 1 0 1
125 Mullsjö IF (D3) 1 0 1 0 1
126 Runsten-Möckleby IF B (D4) 2 0 1 1 1
127 Nässjö FF (F16) 2 0 1 1 1
128 Ronneby BK (D3) 2 0 1 1 1
129 Mönsterås GOIF 2 0 1 1 1
130 Lekeryd-Svarttorps SK (D4) 2 0 1 1 1
131 Kalmar Södra/Hossmo (D3) 4 0 1 3 1
132 Växjö DFF (F2008) 2 0 1 1 1
133 Ljungby IF (D4) 0 0 0 0 0
134 Husqvarna FF (F17) 0 0 0 0 0
135 IFK Karlshamn (D3) 0 0 0 0 0
136 Göteborgs DFF (D2) 0 0 0 0 0
137 Hjulsbro IK (D3) 0 0 0 0 0
138 Gällstads FK (D4) 0 0 0 0 0
139 Eskilsminne IF (F16) 0 0 0 0 0
140 Ekets GoIF 0 0 0 0 0
141 Ronneby BK Damer div.3 0 0 0 0 0
142 Ingelstads IK B 0 0 0 0 0
143 IFK Grimslöv /Vislanda IF 0 0 0 0 0
144 Lörby IF (D3) 0 0 0 0 0
145 Smedby/Trekanten (D3) 0 0 0 0 0
146 Tabergs SK B (D4) 0 0 0 0 0
147 Jönköpings Södra IF/Husqvarna FF (F17) 0 0 0 0 0
148 IF Haga (D4) 0 0 0 0 0
149 Högsby IK (D4) 0 0 0 0 0
150 Tjust IF FF B (D4) 0 0 0 0 0
151 Mariebo IK F08 (2) 0 0 0 0 0
152 Mariebo IK F07 0 0 0 0 0
153 IF Haga (F15) 0 0 0 0 0
154 Mullsjö IF (F15) 0 0 0 0 0
155 RBK/IFKO (D4) 0 0 0 0 0
156 Lindsdals IF (P16) 0 0 0 0 0
157 Skillingaryds IS (F16) 0 0 0 0 0
158 Hultsjö/Vrigstad (F16) 0 0 0 0 0
159 IFK Värnamo (F15) 0 0 0 0 0
160 Västerviks FF DAM 0 0 0 0 0
161 IFK Karlshamn (D2) 1 0 0 1 0
162 Mjölby AI FF (F2008) 1 0 0 1 0
163 HM IS (D4) 1 0 0 1 0
164 Västra Karups IF (D2) 1 0 0 1 0
165 Jämjö GoIF (D4) 1 0 0 1 0
166 Borens IK (D3) 1 0 0 1 0
167 Edenryds IF Damer (D4) 1 0 0 1 0
168 Liatorp-Eneryda IF (D3) 1 0 0 1 0
169 Ingelstads IK F 08-09-10 1 0 0 1 0
170 IFK Påryd (D4) 3 0 0 3 0
171 IFÖ/Bromölla IF (D1) 1 0 0 1 0
172 IS Halmia (D1) 1 0 0 1 0
173 FC Hessleholm (D2) 1 0 0 1 0
174 IK Frisco (D2) 1 0 0 1 0
175 Kristianopels GoIF (D3) 1 0 0 1 0
176 Gamleby FF (D4) 1 0 0 1 0
177 FC Vetlanda Dam (D3) 3 0 0 3 0
178 Smedby/Trekanten (D3) 2 0 0 2 0
179 IF Eksjö Fotboll (D2) 1 0 0 1 0
180 Bors SK (F15) 1 0 0 1 0
181 Waggeryds IK (F15) 1 0 0 1 0
182 IFK Lammhult (D4) 1 0 0 1 0
183 Ingelstads IK (D4) 1 0 0 1 0
184 Västerviks damfotboll IF (D3) 1 0 0 1 0
185 Skultorps IF 1 0 0 1 0
186 Laholms FK F09/10 1 0 0 1 0
187 Smålandsstenars GOIF (F15) 2 0 0 2 0
188 Holsby SK (D4) 1 0 0 1 0
189 Örgryte IS (D1) 1 0 0 1 0
190 Hossmo BK /Kalmar Södra (D4) 1 0 0 1 0
191 Ulricehamns IFK (F17) 1 0 0 1 0
192 Landsbro IF FK (D4) 4 0 0 4 0
193 Westbo United DFF (D4) 1 0 0 1 0
194 Jönköpings Södra IF (F16) 2 0 0 2 0
195 Ekhagens IF (F15) 1 0 0 1 0
196 Brämhults IK (D3) 1 0 0 1 0
197 Rydaholms GoIF (D4) 4 0 0 4 0
198 Bors SK (D4) 3 0 0 3 0
199 IFK Osby (D3) 3 0 0 3 0
200 Sjötofta/Nittorp/Limmared (D5) 2 0 0 2 0
201 Herrestads AIF (F17) 1 0 0 1 0
202 Hovslätts IK (F15) 1 0 0 1 0
203 Hovslätts IK (D4) 3 0 0 3 0
204 Rosenfors IK (D4) 4 0 0 4 0
205 Råslätt SK (F16) 1 0 0 1 0
206 Ryssby IF (D4) 3 0 0 3 0
207 Uppvidinge Dam (D4) 1 0 0 1 0
208 Månsarps IF (D4) 3 0 0 3 0

Match

Westbo United DFF (D4)

2 - 9
Ryttarvallen 2, Gislaved
18 april 2024
18:00

Skillingaryds IS (D4)

Referat

Inget referat skrivet

Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Alicia Alkemark 1 0 0 0 0 0
Amanda Alkemark 1 0 0 0 0 0
Ana Šaravanja 1 0 0 0 0 0
Ella Heiver 1 0 0 0 0 0
Elsa Dahlberg 1 0 0 0 0 0
Elsa Henriksson 1 0 0 0 0 0
Iris Söderberg-Graden 1 0 0 0 0 0
Ivana Pavlov 1 0 0 0 0 0
Leona Modric 1 0 0 0 0 0
Nova Karlsson 1 0 0 0 0 0
Rijalda Fekovic 1 0 0 0 0 0
Tilda Törnberg 1 0 0 0 0 0
Tina Huynh 1 0 0 0 0 0
Zainab Hussaini 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng
Spelarstatistik
Målvakter
Namn M G A S IM GK RK P
Tilde Gof 1 0 0 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist S Skott på mål IM Insläppta mål GK Gula kort RK Röda kort P Poäng