Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Carlstad FC A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Carlstad FC A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Ni som är nya, kolla på er profil och se vad det saknas för uppgifter om er.
Ni kan skicka följande uppgifter via SMS till mig:
Smeknamn
Styrka
Motto
Idrottsminne
Moderklubb
Taktik
Skomärke
Övrigt
Fansen tycker det är kul att veta mycket om oss spelare!
Vi får ta kort på dom som saknar riktig bild också.
Syns 18 ikväll.
För info:
Vi kommer samköra träningen på onsdag med Sommarro. Vi startar då klockan 1800. Kommer skicka sms så ingen missar detta.
Bra kämpat i 90 minuter i går gubbar, 1-1 får duga, men sett till hela matchen var vi värda att göra nåt mål sista 25. Många fina inlägg från vänster, fina löpnigar av Joel, pärla i ribban mm. Nu kör vi till veckan.
Rapportera
Vi ska prova ett spelsystem i andra halvlek med Christian som "fri roll" och Joel som libero.
Rapportera
Christian ansluter sannolikt som mittfältsalternativ med tanke på de oväntade omflyttningarna av diverse spelpjäser?
Rapportera
Välkommen tillbaka Mangan. Högst uppskattat, i a f från mitt håll. Jag gillar också att du sätter laget före egot och tar en post till försvarsdepartementet.
Ser bra ut! Ska bli kul att lira igen. Senaste insatsen gjorde jag på Sundsta inomhuscup. Har dock, vad jag vet, aldrig spelat vänsterback. Skönt då med rutinerat folk där bak som kan snacka en till rätta. Räkna dock med en offensiv ytterback som kommer löpandes i hopp om att få lite överlappsbollar i djupet.
Rapportera
Hur utvecklade sig samkörningen av träningen med Sommaro?
RapporteraBlev det ett trevligt event till allas glädje?