Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Carlstad FC A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Carlstad FC A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Elisson hävdas vara oersättlig inför säsongen 2020, varpå resultaten spås bli något svagare. Ja, så tillvida att jag inte avancerar i banan och konkurrerar på innermitt igen.
Jag är igång med distanslöpningen igen och hoppas också att fler CFC:are börjar på att förbereda sig för ett tjugotal 90-minutersmatcher, från mars till oktober.
Vi tackar Elisson för sina exceptionella insatser i CFC. Elisson har flyttat hem till Göteborg, tack säger CFC, det var en ynnest att se ditt hårda och eleganta slit på innermitten.
Rapportera
Det är konstgräs för CFC imorgon futsal startar 12/1, men om det finns intresse kan vi köra futsal. Meddela mig ni som vill köra futsal 2000 i gjutaren.
Rapportera
Angående träningsläger i danmark 16-19 april. 10 st har anmält intresse via inbjudan, det finns 12-15 platser. Säg till mig om ni är intresserade att vara med och inte fått inbjudan. Svara på inbjudan om ni är intresserade. CFC kommer stå för cirka halva kostnader per spelare.
Rapportera
Futsalen pausar till januari. Imorgon kör vi i wåxnäs bollhall 1745.
Rapportera
Hallå!
1. Första träningsmatchen bokad, 28/3 mot ÖDIK.
2. CFC och Sommarro drar till Danmark på träningsläger 16-19 april. Det är nån form av först-till-kvarn förfarande och begränsat antal platser (upp till cirka 15). Jag har skickat ut intresseförfrågan via laget.se, svara på det om ni vet att ni inte kan eller om ni vill åka med? 7 gubblurvar har anmält intresse hittils.
3. Ni som deltagit i höst, bagga in inomhusavgiften, så kan Krösus Berg veta hur mycket pengar vi har att röra oss med för bl.a. träningslägret.
Nu när du har dragit ner mig till mittback så får du stå ditt kast och fortsätta kampera bredvid din son, om inte han av någon ogrundade anledning också får avancera uppåt i banan ;)
Rapportera