Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Borås HC C1 - U12 (2014)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Borås HC C1 - U12 (2014).
C1 - U12 (2014)
Följ oss för uppdateringar
D1 har som tradition fått möjligheten att agera maskot på A-lagets matcher, vilket har varit mycket uppskattat bland spelarna. Det innebär att man får byta om och åka med spelarna ut på isen under deras introduktion. Hög musik, ljus, rök och mycket folk! En händelse att minnas.
Då vi nu är D1 har turen kommit till våra barn. Alla kommer att få chansen och det är ju givetvis högst frivilligt. Vid varje match kommer två spelare att kallas, och vi skickar ut kallelse till varje enskild spelare, så Ni lätt kan se det på laget.se.
Vid frågor kontaktar Ni mig.
Nedan info gäller:
Matchens Knattar
Tid: Var på plats 45 minuter innan matchen startar för att kunna byta om och om man vill titta på
värmningen mellan spelarbåset. (max 2 knattar per match)
Samling sker vid varuautomaten på nedre plan.
Omklädningsrum: Ni byter om i J20 omklädningsrum som ligger närmast till var ni ska åka ut med A laget
när dom gör entré.
Utrustning: Full utrustning med BHC matchtröja (vi har matchtröja på plats)
Se värmningen: Chans finns att se värmningen mellan båsen. Säg då till Hans att ni önskar detta. Han
kommer då meddela ansvarig publikvärd på plats som då hämtar er från omklädningsrummet när ni har
bytt om. Värmningen är 40 min innan match till 20 min innan match.
På isen: Ni åker ut tillsammans med A laget när dom gör entré och åker runt tillsammans på isen. Efter
sista A-lagspelare placerat er kommer ni hänga på i ledet ut.
Följ med ner när dom samlas vid sitt mål.
Efter det åker ni upp till mittcirkeln och åker runt den samtidigt som ni blir presenterade av speakern.
När ni har blivit presenterade allihopa så åker ni av isen och går ut genom BHC bås och in i
omklädningsrummet.
Funktionär tar med er upp till läktaren via trappan mellan båsen när barnen är ombytta och klara!
Felix would love to do this. Do. We have to sign up for it, or just tell you our interest here?
RapporteraRapportera