Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bälaryds IK Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bälaryds IK Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Lite resultat från cupen:
Bik- adelöv 0-0
Gripenberg - BIK 2-2 Mål: Oskar o Bårring
Sommen - BIK 0-2 Mål: Martin M o Bårring
Lycka till i mån killar så ska vi spela final matchen vid 20,10 i mån FORZA BIK
Rapportera
Den enda träningsmatchen som är helt spikad hittills är Sommen på Bredstrorps konstgräs lördag 12 mars kl 13.00. I övrigt vet jag ännu inte exakt dag. Det funkar mer som att man kommer överens om att spela nån gång under en helg. Sen får man se när det finns ledig tid på ex konstgräsplan. Men lovar att lägga in så fort som möjligt när jag vet.
Nu hoppas vi att så många som möjligt kommer på veckans träningar så vi kan köra hårt inför Tranås Cupen!
Rapportera
Det som startades som ett rykte har nu konfirmerats av redaktionen utsända. Det är internationella storklubbar som har siktet inställt på bik. Det gick under kvällen att skåda tre jugoslaver utanför HSB, enligt källor så tog de och forslade bort den berömda caravellen som tillhör 4 av spelarna i bik. Redaktionen antar att detta ingår i någon form av klausul att få den lagad, vilken spelare som skrivit kontraktet är ännu inte klart. Men klart är att jugoslaverna var ivriga att köra iväg med bilen, kan det ha att göra med att januarifönstret snart stänger?
Rapportera
GG Magazine....
Ville ju inte göra Ippen till syndabock när han fått låna handskarna av mig så fick ju se till så det såg ut som han var bra!!!!! :) :/ :(
BIK- ASK 1-3
RapporteraMål: Martin Forsberg
En gruppspelsmatch kvar nu, kl 12.40 mot Solberga.