Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Backatorp IF P-14 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Backatorp IF P-14 Fotboll.
P-14 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Den 25 maj kommer ett integrationssammandrag att gå av stapeln i Lillhagsparken och våra pojkar ska vara med och spela matcher. P14 har även fått ansvaret att sköta kiosken hela dagen och det innebär att många föräldrar måste ställa upp med kiosktjänst. Enligt den information jag har fått från kansliet ska kiosken vara öppen 09-17 så vi kommer att dela upp dagen i olika pass där vi behöver vara 2-3 föräldrar per pass som ansvarar för försäljning i kiosken.
Passen kommer att vara 09-11, 11-13, 13-15 och 15-17. Så håll utkik efter kallelse som kommer inom kort!
Förtjänsten går till vår lagkassa som vanligt! Man behöver ha med sig hembakat att sälja, i övrigt gäller som vanligt att koka kaffe och vi ska även koka & sälja korv.
Tiderna för matcherna kommer också snart att läggas in i kalendern, så snart vi har fått dem.
Jag klipper in info om sammandraget här under från Göteborgs Fotbollsförbund:
"Inom ramen för det ordinarie seriespelet för spelare 10-12 år gamla arrangerar Göteborgs Fotbollförbund, för 6:e året, tillsammans med ett antal fotbollsföreningar och Föreningslyftet ett Integrationssammandrag.
Under dagen kommer alla lag i åldern 10-12 år, i grupper om 6-8 lag, att träffas på ett av lagens hemmaplan och spela två matcher med varandra. Istället för att spela mot varandra som vi vanligtvis gör, kommer lagen att blandas och utan domare spela med varandra. Mellan matcherna kommer lagen att fika tillsammans och foreningsutvecklare från
Föreningslyftet som leder samtal tillsammans med ledare på plats som går ut på att barn och ledare lär känna varandra och de områden man kommer ifrån. Integrationssammandraget kommer att genomföras lördag 25 maj 9.00-17.30 på ett stort antal anläggningar runt om i vårt distrikt."
Mvh,
Ledarna P14
| P14 Föräldrarmöte | 14 jan, 17:30 |
| Fysträning och träning. | 17 jan, 09:00 |
| Fysträning och träning. | 24 jan, 09:00 |
| Matchklimatsutbildning | 28 jan, 18:30 |
| Fysträning och träning. | 31 jan, 09:00 |
Härligt med sammandrag. Tyvärr är Aron Botonjic med föräldrar bortrest den dagen och den helgen. Annars hade han gärna varit med. Hälsningar Mersa
RapporteraRapportera
Hej, tyvärr är vi också bortresta från 24 maj - 27 maj. Zinedines mamma
RapporteraRapportera
Tjena!
RapporteraJack är också bortrest fredag-söndag.
Ha de fint!
Rapportera
Ian med familj är också bortresta den helgen.
RapporteraRapportera