Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Backatorp IF P-2018 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Backatorp IF P-2018 Fotboll.
P-2018 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar,
Fotbollen är i full gång sedan en tid tillbaka och vi har en intensiv höst framför oss med träningar, sammandrag och träningsmatcher. Det ser vi tränare väldigt mycket fram emot!
Tyvärr behöver vi även påtala lite tråkigare saker. En del barn har ganska dålig attityd mot sina kompisar och oss tränare, lyssnar inte och tramsar väldigt mycket, vilket stör andra i gruppen och blir en extra friktion.
Vi önskar att ni föräldrar pratar med era barn om att man är snäll mot och uppmuntrar sina kompisar, lyssnar på oss tränare och att fotbollsträningen är till för att spela just fotboll.
Vi kommer låta barn som inte följer våra direktiv sitta en stund vid sidan av planen för att ta en paus och om det inte hjälper kommer vi kontakta berörd förälder för en fortsatt dialog.
Vi tränare tror på att fotboll skapar gemenskap, är till för alla och ska vara roligt, vilket gör ovanstående extra viktigt!
Tack på förhand.
Mvh
Tränarna
| Träning | 16 sep, 17:00 |
| BIF DAGEN | 19 sep |
| BIF-dagen! | 19 sep, 09:00 |
| Träning | 23 sep, 17:00 |
| Träning | 26 sep, 09:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera