Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Backatorp IF F-2019 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Backatorp IF F-2019 Fotboll .
F-2019 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
På senaste föräldramötet pratade representanterna från Backatorp IF om betydelsen av föräldraengagemang, och hur avgörande det är för att verksamheten ska fungera och utvecklas på ett bra sätt. När vi hjälps åt skapar vi inte bara bättre förutsättningar för laget, utan också en stark gemenskap runt barnen.
Inför sammandraget i Lillhagsparken den 9 maj har vårt lag blivit tilldelat att bemanna café och grill. Detta är en viktig insats som bidrar till föreningens verksamhet, och vi behöver allas hjälp för att få det att fungera smidigt. Samtidigt kommer tjejernas lag få ett bidrag till lagkassan.
Utöver detta har vi i laget ansvar för att baka (hembakta) cirka 100 kakor till försäljningen i caféet. Tänk på att kakorna inte får innehålla nötter, av hänsyn till allergier.
Det har gått ut en kallelse till alla föräldrar angående deltagande. Svara på den och vad du/ni helst vill göra. Som det ser ut nu så har vi tillräckligt många som bakar. Men saknar bemanning i caféet och i grillen.
Vi återkommer med schema för bemanning, men redan nu vill vi uppmuntra alla att bidra där det går – varje insats gör skillnad!
Stort tack för ert engagemang och stöd!
Vänliga hälsningar
Ledarna F 19
| 5 maj | After summecamp 2026 |
| 4 maj | Summercamp 2026 |
| 27 apr | Insamling till vår Secondhand RE.Backa i Brunnsbo |
| 23 apr | Vårdnadshavar träff idag 23 april |
| 19 apr | Klädkväll i parken |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera