Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bullermyrens IK A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ
Bullermyrens IK
Fotboll
A-lag Herrar

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 11 mar 2008 Frippa

    Frippa som back :-)
    en gång i tiden
    Men spelar med 4 stora bra killar:-)
    Martin Eriksson Danmark
    Micke Eklund Kalmar
    Abic Dalkurd
    Bergström Falun


    Juniorerna hittade målet

    Precis som för A-laget har Brages juniorer drabbats av måltorka under några omgångar, men vid söndagens match mot Spårvägen kom målen.


    Precis som för A-laget har Brages juniorer drabbats av måltorka under några omgångar, men vid söndagens match mot Spårvägen kom målen.
    Brage vann rättvist matchen med 4-3 (1-1) och har därmed häng på topplagen igen.
    Nu såg det illa ut ett tag även i den här matchen. I början av andra halvlek gjorde Spårvägen 2-1, men helt plötsligt lossnade målskyttet för Brage. Lagets bäste spelare, Martin Eriksson, kvitterade till 2-2 och det följdes av ytterligare två mål.
    Brage tog en rättvis seger och kanske kan det här vara inledningen till en nytändning. Lagets två bästa spelare fanns i anfallet, nämnde Martin Eriksson samt Seyhmus Abic. Patrik Bergström var bäste mittfältare och i backlinjen gjorde Jonas Friberg en bra match.
    Bragemålen: 0-1 Seyhmus Abic, 2-2 Martin Eriksson, 2-3 Patrik Bergström, 2-4 Mikael Eklund.

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 JR

    A-hallen idag elle?

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 rimmen

    Med tanke på det som skrivits tidigare så vill jag försäkra mig om att detta INTE är Felix, kan npn bekräfta?

    http://uppsala.expressen.se/nyheter/1.1053091/23-aring-forsokte-kora-pa-polis-med-moped

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 werran

    oj haha =P kommer inte ikväll men imorgon =) ska jobba natt. Ses!

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 Kajan

    Nu har jag talat med vår man i Norge !

    Denna gång var det ngn annan MEN jag är helt övertygad om att Felix hade handlat på samma sätt o det gör honom till vår HJÄLTE oavsett detta lilla missförstånd.

    P.s "norsken" kommer hem slutet maj början juni o är som det lät sugen på att jämte Källa bli vår frälsare.

    Sadde,Norsken,MP,Sjöde,Davva,Kamikaze,Helge,Prinsen m.fl herrejisses vilka jokrar vi har i rockärmen :)

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 rimmen

    Oj! Nu är det nån som har ställt till det! Tidningarna är tydligen medvetna om uppståndelsen! Och kommunalrådet! hahaha!!

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 Norsken

    hoppas ni e lika seriøsa som mig i denna lilla uppståndelse :) ...lite backinfo om oslo, det finns antagligen fler svenskar æn normæn hær så jag e ju inte den enda 24 åriga svensk hær i oslo, det vanligaste namnet ær mohamed, vilket inte alls har med saken att gøra, menmen, bra å veta. men jag har fortfarande mitt hår kvar å befann mig hemma i lægenheten nær detta hænde, ville b ara spæ på kajjans påstående. sorry om de blev nå annat, hehe

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 Norsken

    23åring ær man kasnke

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 nif

    Nyhammar- gagnef 5-0

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 mar 2008 Dala Demokraten

    Felix, vi på tidningsredaktionen vill intervjua dig, men vi kan inte få tag på dig!
    Du är verkligen en hjälte!
    Bli inte förvånad om du får Borlänge kommuns tapperhetsmedalj 2008!

    Redaktionen har rekommenderat dig till kommunalrådet för att gratulera dig!

    Rapportera

    Rapportera