Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bullermyrens IK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bullermyrens IK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Pga av oroligheter i stridens hetta kan vi nu meddela att vi granskat ärendet och beslutar härmed att tills vidare stänga av de båda stridstupparna Joakim ström och Simon Hultgren från vidare aktiviteter vad gäller fotbolls ädla konst och hänvisar dem istället till Muy Thai träningen i Maserhallen på Måndag kl 19.00!
Rapportera
Oj,oj En nymuckad Gurra och en flyttgubbe som Rimmen blir inte lätt att leka med!!
Nu får samtliga det betydligt svårare att plocka poäng till skinkjakten.
På onsdag erom me igen.
Två stora profiler.
Välkomna tillbaka Gurra o (extrem-home-make-over) Rimmen :) :)
P.s Ishak e överlycklig för sinn nuvarande topposition. Ska bli kanon å få se honom käka gris.
HULTA: پیشنهاد شده است که این مقاله یا بخش با قتل ادغام گردد. (بحث).
در متن این مقاله از هیچ منبع و مأخذی نام برده نشدهاس .
شما میتوانید با افزودن منابع بر طبق اصول اثباتپذیری و شیوهنامهٔ ارجاع به منابع، به ویکیپدیا کمک کنید.
مطالب بیمنبع احتمالاً در آینده حذف خواهند شد.
Välkommen hit Oscar!! Kan väl efter dagens lir säga att de gamla var grymma i gruppspelet,MEN efter att ha fått vänta i nästan 20 min på finalen gjorde sig den ålderstigna truppen stel :(
Hulta har fått ett nytt smeknamn : "Mördarn"!!!
Hans stenhårda spark var lika roande att se som de fornstora kvart över 2 fighterna utanför grillen på vattugränd i Falun i början av 90-talet!
Mer sånt tack :)
välkommnar mig själv till mitt första inlägg i Gästboken med radarna
Jobb på träningsdagar suger!
Fast på Onsdag blir det nya tag
Lag Svart bestod av Göran,Nogge,Nisse,Nordlöv o Olav
Lag Röd : Kimmen,Tony (välkommen) Khaled,Micke o Kid.
Lag Grön som TRIUMFERADE : Ishak,Hulta,Salar,Mommo o Anders.
En riktig högoddsare som gick till final mot "veteranerna" som dittils gått som tåget.
Finalen slutade 2-0 o avgjordes med en vacker o påpasslig nick signerad Salar över en ställd Nogge som nog var ute o "cyklade" vid tillfället.
Dagens bragd utfördes av Salar o Ishak som ställde upp trots att de hade garderobstjänst kvällen innan.
Respekt :)
Dessutom om ni kikar på uppdaterad poängställning så har vi en ny ledare. Ishak var kvick som en vessla idag o e värd positionen.
Frågan för dagen : Har Kimmen bränt sitt bajarkrut eller kommer han likt en gnagare igen ?
Grymt bra uppslutning kl 9 en lördag morgon. 17 man med Felix som nyvaket o-ombytt klippte med ögonen o både fick njuta av bra spel , en riktig knall då gröna gänget vann finalen o va me om en träning där det verkligen smäller i närkamperna. Framförallt Hulta o Kimmen som förpassade intermezzot Mellberg/Ljungberg till avd gullande.
Trots att "gubbgänget bestod av vanligtvis så stabila pjäser som Legenden,Nisse,Nogge,Olav o Nordlöv så blev dom rejält bortrullade i finalen.
Forts följer.
Desamma gäller mig!
Först ska Arméns Jägarbataljon ut och göra sthlm osäkert ihelgen!
MUCK
I dag får vi glädjas med Jon Persson. Fostrad i Bullermyren och kapten i allsvenska BP.
RapporteraVilken blir nästa export?