Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uppsala BoIS BoIS dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Uppsala BoIS BoIS dam.
BoIS dam
Följ oss för uppdateringar
Sista dagen på året och vi ledare vill tacka för en kul första halva av säsongen. Nya året börjar med träningar i veckan (ev spelar vi match på träningstiden på onsdag) och ett gäng som åker till Söråker för Svenska spel cup 7-8 jan. Ni som ska med på det har fått info av Jocke som håller ihop det.
Vi har sex F17 matcher kvar, två P14 och utöver det hjälper vi både dam och F14 så det blir intensivt. Hjälp oss med att svara på kallelser så fort ni kan. Vi vet att det blir många men när vi har flera konstallationer är det nödvändigt att veta i tid, speciellt när det är resor inblandat.
Vi kommer att arrangera Relita cup igen 11-12 mars men där är det 03-04 som är basen i laget. 01-02 tjejer kan behöva fylla på. Räkna med att vårt lag kommer att ha lite arbetsuppgifter i samband med detta.
Gott gott år till alla bandytjejer med familjer !
Jocke, Malin & Ronnie
Gott Nytt År
RapporteraLarssons
Rapportera