Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alsike IF F-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alsike IF F-2016.
F-2016
Följ oss för uppdateringar
Hej Malin, du är inte kallad som matchvärd på lördag, vi har två andra som tackat ja! 🙌
Matchvärd behöver vara på plats samtidigt som samling och hjälpa till att kona upp plan, mäta upp målområde, hälsa domare och motståndarlag välkomna !
Hej! Jag är kallad som matchvärd på lördag men Stina ska inte spela. Är det någon vars barn ska spela som kan tänka sig att hoppa in i mitt ställe? / Malin
Rapportera
Hejsan Alsike IF F-2016!
Jag skulle bara vilja tipsa er om en rolig fotbollsaktivitet i sommar.
Storklubbarna Real Madrid och Arsenal kommer till Sverige och arrangerar camper för tjejer.
Camperna är öppna för alla utespelare och målvakter i er ålder - oavsett nivå. Träningarna leds av erfarna och peppande kvinnliga tränare från Real Madrid och Arsenal.
Varmt välkomna till ett par trevliga fotbollsdagar med bra träning och god stämning där du även får chansen att träffa nya fotbollsvänner från andra klubbar.
Mer info och anmälan finns här.
Real Madrid Foundation clinic: 22-26 Juni
www.frmclinicssweden.com
Arsenal Camp Sweden:: 1-5 Augusti
www.arsenalcampsweden.se
Med vänlig hälsning
Ola Blomkvist
Hej. GUSK flickor 16 skulle vilja bjuda in er till GUSK flickcup 2026. Jag hittar ingen mejl till någon tränare. Men är ni intresserade kan ni mejla mig på Jeanette.grall@gmail.com så kan jag skicka inbjudan till er :)
Rapportera
Supertråkigt att se att våra tränare och även styrelsemedlemmar behöver hoppa in och lösa vår ansvarsvecka. Vi är över 20 familjer i laget som utan problem borde kunna ha löst detta.
Vi är fortfarande för få även fast flera har valt att fylla dubbla pass.
Hej hej, jag håller helt med er! Det är allas ansvar! Det här fixar vi väl, för våra flickor eller hur?
Rapportera
Hej! Instämmer med nedan! Nu behöver vi hjälpas åt och alla behöver bidra. Tränarna ska inte behöva lägga ner tid på sånt här, de gör redan ett fantastiskt jobb med tjejerna. Jag har skrivit upp mig på två pass nu, men om vi alla hjälps åt så räcker det med ett pass var. Trevlig kväll!
Rapportera
Hej allesammans! Som Maria redan har skrivit behöver vi alla hjälpas åt att bemanna kiosken under helgen då det är vår ansvarsvecka. Jag förstår att alla har fullt upp, det har vi också. Vi har tagit ett pass så nu hoppas jag att ni som inte har tagit pass gör det. Vill gärna att våra kära tränare ska slippa oroa sig för detta så att de istället kan fokusera på tjejerna och helgens matcher! Ha en fin kväll!
Rapportera
Hej, det är samma för mig, ska jag vara matchvärd? Liana spelar inte vad jag kan se.
Rapportera