Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK P2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Adolfsbergs IK P2013.
P2013
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Nu är det snart dags för våraktiviteten den 1 maj. Nästan alla killar har tackat ja, vilket är jätteroligt. Vi tänkte dela upp dem i fem grupper som får olika områden att gå runt i. Till det skulle vi behöva hjälp av 5 st vuxna som kan gå med en grupp var och hålla reda på var de säljer. För att det ska gå så smidigt som möjligt önskar vi även att samma vuxna sen levererar hamburgarna till det området.
Vi delar upp killarna vid samling och vilket område de ska gå i. Vi kommer även ha ett pris till den gruppen som säljer mest.
Skriv nedan i kommentarerna om ni kan hjälpa till genom att följa med killarna runt. Samling för er som följer med och alla killar är kl 15.30 vid kullarna. Tanken är att de håller på till runt 17.30. Övriga föräldrar och syskon kan dyka upp vid den tiden.
Om någon förälder har tillgång till bil och plats för 4 barn, kan den gruppen få ta sig till Marieberg och sälja där. Meddela det i så fall.
Ni som har möjlighet får gärna ta med cykel och kom gärna i AIK-kläder.
Hälsningar föräldragruppen
BK Forward (hemma) | 4 jun, 17:00 |
Träning | 4 jun, 17:00 |
Träning | 5 jun, 17:00 |
Bergslagens IF (borta) | 7 jun, 15:00 |
IK Sturehov (borta) | 8 jun, 10:45 |
Jag kan gå med en grupp!
RapporteraRapportera
Vi kan gå med en grupp i brunnsgärdet .
RapporteraRapportera
Simon kan gå med en grupp
RapporteraRapportera
Superbra!🌟 Då har vi tre föräldrar klara. Vi behöver två föräldrar till, till de två grupperna som är kvar. Finns det någon mer vuxen som har möjlighet att hjälpa till?
RapporteraRapportera
Jag kan gå med en grupp
RapporteraRapportera
Och jag kan ta en grupp.
RapporteraRapportera
Toppen, tack alla 🌟🌟🌟
RapporteraRapportera
Tyvärr är Ask sjuk så han kan inte komma imorgon
RapporteraRapportera
Vad tråkigt. Hoppas han kryar på sig snart
RapporteraRapportera
Hej !
RapporteraNästkommande vecka när hamburgare ska levereras har vi en full vecka för övriga barn i familjen och har svårt att hinna med leverans av burgare som säljs ikväll . Vi kommer leverera det vi redan själva sålt såklart . Rahim kan ändå vara med o cykla ikväll .
Om ni planerar för jobb på örebrocupen önskar vi ett tidigt morgonpass som förra året . ☺
Rapportera
Ok, tack för att du meddelar Johanna. Vi löser det. Om någon kan tänka sig att leverera på Brunngärdet, kan ni skriva nedan.
RapporteraVi har inte fått information om Örebro cupen än, men försöker sätta er på ett tidigt pass 😊
Rapportera
Tack vad snällt Tove ☺ lördag eller söndag morgon är det vi kan .
RapporteraRapportera
Eric har ont i halsen så vi tyvärr blir hemma
RapporteraRapportera
Krya på dig Eric!
RapporteraRapportera