Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Adolfsbergs IK F2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Adolfsbergs IK F2017.
F2017
Följ oss för uppdateringar
Hej bästa F2017!
Nu börjar snart alla trilla in här på laget.se.
Så kul 😊 och det gör det enklare för mig och Michaela att planera träningar etc när ni är så duktiga att anmäla ifall ert barn kan komma eller inte.
Som det ser ut nu så har vi en stående träning kl 11-12:00 på söndagar. Från och med oktober kommer vi få vara med och söka om nya tider (både inomhus och utomhus). Därför har vi inte helt spikat det andra träningstillfället i veckan. Kan bli så att vi bokar upp några träningar här i slutet av augusti samt september (men veckodag kan variera). Återkommer om det!
Sedan önskar jag och Michaela få lite extra hjälp i organisationen
Vi behöver en till tränarkompis
Vi behöver en administrativt ansvarig(laget.se, information från klubben, cupinfo , etc)
Vi behöver en ekonomiansvarig (sponsorer, inköp, försäljning etc)
Är det någon av er som vill vara med, hojta till mig eller Michaela 😊
Det är många som undrat kring kläder och hur man skaffar det! Jag kommer lägga ut mer info om det i veckan. Tills dess som jag nämnde på träningen idag, så rekommenderar jag er att komma ner på lördag nästa vecka (adolfsbergsdagen) klubbteamet kommer finns där och sälja kläder med tryck 😊
Mvh Michaela och Jakob
| Lilla Lithellscupen 2026 | 16 maj, 09:00 |
| Träning | 17 maj, 10:00 |
| Träning | 21 maj, 17:30 |
| Poolspel 23:e Maj | 23 maj, 10:00 |
| Träning | 24 maj, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera