Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs 4 H 2006-äldre
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs 4 H 2006-äldre.
2006-äldre
Följ oss för uppdateringar
Här kommer lite extra information kring träningar och de tävlingar vi rekommenderar under januari månad. Extra viktigt för de 05/06:or som vill ha chans att komma med till Svealands då resultat från de olika grenarna ska vara inlämnade senast i början på februari.
Vi har planerat in en extra träning under lovet den 3/1 för de som vi få in en extra grenträning. Fokus kommer vara på att ta ut ansatser och känna på de grenar som de tänkt tävla i.
3/1 extra träning för de som vill ha lite extra grenträning
5-6/1 Tävling - ”Uppsala Indoor Games”
Här betalar man sina grenstarter själv.
10/1 Nu börjar ordinarie träningsschema. Träningarna läggs in på respektive laget sida.
12/1 Upplands samarbetar – IFU Arena mer info kommer angående denna gemensamma träning
26-27/1 Tävling – Inomhus-DM Uppland
Här står klubben för anmälningsavgiften för grenstarterna.
Till den här tävlingen behöver vi hjälpa av föräldrar som funktionärer liknade tidigare år, vi har längd/trestegs gropen även detta år. Anmäl till ert barns tränare om ni kan ställa upp som funktionär.
Mvh Tränarna via Anna
Bra tänkt Maria, jag pratar ihop mig med Bo så tar vi fram en plan :-) Så kan man skriva upp sig på de tider man kan.
RapporteraRapportera