Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om 018 PS

Följ

018 PS

Följ oss för uppdateringar
Följ
018 PS
018 PS

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 15 jan 2014 Ante

    Hej igen.Vill ju int verka jobbig...men kan man få en Gatuadress + postnr te hallen eran.Nått man kan mata GPS:n med?
    Har frågat många...men ingen tycks veta hur man kör dit.
    Har ju Zoom:s vägbeskrivning...men många kör nog på GPS.
    C u there.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jan 2014 Nasarn

    Lag-DM 55, spelas söndag den 23:e mars i Borlänge, dvs dagen efter jubileumsfesten. De som har intresse av att representera klubben i v55 lag-DM får anmäla sitt intresse till mig eller Uffe. Lag-DM v65 har vi ännu inte tillräckligt med spelare till i klubben. Åter en hel del nya medlemmar, vis av erfarenhet så kommer jag att göra 1st klädbeställning i år. Ni som önskar klubbkläder kontaktar mig senast den sista februari. Alla som läser detta, sprid det vidare. Mvh Tomas 070-5296003

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jan 2014 Brell

    Första saken löst, hoppas på fler från 018 i E-tuna.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 jan 2014 Brell

    Hej,
    Två saker, vill någon spela öppen dubbel med mig i E-tuna den 8 mars?
    Sen är det härligt med Jubileumsfesten (kommer och har med mig FANTA). Betyder det att 018 inte ställer upp i lagDM för de vuxna?

    Rapportera

    Rapportera

  • 12 jan 2014 Nasarn

    Nytt datum bokat för JUBILEUMSFEST...den 22 mars. Massor av boule, trvligt umgänge, pizza och en och annan öl!!!! Hoppas ALLA kommer. Prel spelstar kl 12

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2014 /o

    Kommer inte för jag har en fantastisk upplevelse att se fram emot..
    Se nedan!



    Tandhygienist 13.50, 12/1.
    Så va fan väljer man? Lätt val eller hur............ :-(
    Ses på tisdag i a f

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2014 Gittan o Gurra

    Vi spelar gärna på söndag.

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2014 Urban

    Boulesugen ! Kommer och spelar på Söndag klockan 12.

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 jan 2014 BlåTunga

    Nu är det dags för Vårselman att sätta igång. Tisdagen den 14/1 kl 18.30 startar spelet och som vanligt spelas tre ronder per kväll och med lottade lag.
    Själv är jag spelsugen och skulle vilja ha igång lite träningsspel så jag föreslår att vi spelar söndagen den 12/1 kl 12.00. Är det några som vill spela då? Ni som vill spela kan väl skriva det på hemsidan eller ringa mig så jag vet att det blir tillräckligt många.

    Rapportera

    Rapportera

  • 9 jan 2014 Ante

    Tack Kapten :-)

    Rapportera

    Rapportera