Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om 018 PS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från 018 PS.
018 PS
Följ oss för uppdateringar
Tack Tomas, Marianne och ni andra för en trevlig bouledag!
Nästa bouledag är nu inplanerad till torsdag den 3/7 och spelplats blir hemma hos mig med speletstart vid 12-tiden. Under eftermiddagen blir det lite mat i form av grillad korv, dock får var och en ta med sig egen dryck. Jag hoppas att det finns ett antal lediga 018-spelare som vill spela och ha kul mitt i veckan. Så ni som vill spela kan väl meddela mig på ett eller annat sätt så jag kan planera korvinköpet. För närvarande är både YR och SMHI överens om att det skall vara bra väder under torsdagen!
Tack för en synnerligen trevlig dag alla 018-ingar!!
O ett JÄTTEtack t Marianne för en otroligt god gubbröra!
Hur kan en quinna nu göra en sån? ;-)
O grattis Leifur O Ulfur till segern, måste vara åttondelsölen som Ulfur så fint hade med sig som bäddade för det?!
Som sagt, hur roligt som helst var det, surt bara att Chile åkte ut på straffar.
Södra falangen verkar inte vara läskunniga..
Semlor el selmor, det är frågan?
Hr Hå däremot spelar om semlor! ;-)
Vill & kan naturligtvis spela kula 9-10/8.
Förbannad. Förbannat förkyld. Kommer inte imorgon. Önskar er en trevlig dag.
Rapportera
Andra seriespelsomgången går av stapeln 9-10 augusti. Öppen i Södertälje och v55 i Mora. Vi skulle vilja plocka ut lagen redan nu! Vill därför ha besked av alla som kan och vill spela denna helg. Ett riktigt bra utgångsläge i bägge serierna, så avancemang är det som gäller:-)
Rapportera
Spelstart kl 11 på lördag, lunchmat finns, men dryck medtages efter behov. Ni som stannar till kvällen tar med något att grilla. Väl mött
Rapportera
Tack för en trevlig bouledag och speciellt tack till Marianne som orkade gemomföra dagen???
Rapportera