Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om 018 PS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från 018 PS.
018 PS
Följ oss för uppdateringar
Jo, man kan förstås tänka sig att man har medlemslistan på något annat ställe, och sen ger alla medlemmar tillgång till just det stället....samtidigt blir det dubbel administration om man tänker sig att hålla alla rättigheter o liknande aktuellt hela tiden. Bättre då om man man hålla sig till ett och samma ställe.
Rapportera
Vi kan även starta en dold Facebook sida som bara medlemar ser o eftersom nästan alla har Facebook så slipper man inloggning.
Rapportera
Hej Per. Jag fick höra strax före jul om ett tredje alternativ. Jag behöver ta reda på lite mer om det i nästa vecka och återkommer gärna med info.
Rapportera
Har undersökt möjligheterna att hantera medlemslistan lite mer skyddat, men för att göra det så behöver klubben uppgradera sin laget.se -licens. Då får man möjlighet att göra sidor som endast medlemmar får se, men som det är nu så finns det bara 2 alternativ. Antingen ser alla viss sida (dvs vem som helst), eller så är sidan dold. OM vi skulle uppgradera licensen så kan jag lägga in alla som medlemmar, och man får sen använda sin privata inloggning för att se viss info, t ex så kan jag då lägga medlemslistan som en sidan som endast medlemmar får se. Lite mer skydd för personuppgifter alltså, men också lite dyrare, och lite krångligare att komma åt när man behöver.
Vad tycks? Ska vi kanske låta styrelsen bestämma hur vi gör? Hoppas att de som nu lämnat personuppgifter till medlemslistan alla är införstådda med att listan ligger åtkomlig på nätet för vem som helst, och att man genom att lämna dessa uppgifter också godkänt att så görs.
Hej Marianne!
Jag är gärna med och kämpar i damlaget.
/Maria JT
Gott nytt år önskar jag er alla .
Vi får hoppas på många framgångar detta år.
I år tänker jag lägga mitt fokus på framförallt det öppna laget och att utveckla mitt singelspel.
Jag står även till förfogande för 55 spel.
Träna på där ute - så ser vi snart 018 i div 2 öppna igen🔥💥
Hejba.
RapporteraVarför inte lägga in personnummer efter namn så slipper vi allt tjafsande...
må gott
/anders