Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Råsunda IS
Välj lag

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 09:00

      Sollentuna FK 2 (borta) P-09


      11:00
    • 10:15

      IF Brommapojkarna 5 (borta) F-07


      11:15
    • 13:00

      Ängby IF Grön 1 (borta) P/F-10


      15:00
    • 13:20

      Karlbergs BK Gul (hemma) P-07


      15:00
    • 15:00

      AIK FF 8 (borta) P-11


      17:00
    • 16:00

      Ängby IF 2 (borta) P-04


      18:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Styrketräning med personlig tränare F-07


      11:30
    • 11:00

      Vasalunds IF S Blå (borta) P-11


      13:00
    • 11:15

      Spånga IS FK 7 (hemma) P-08


      13:15
    • 15:00

      Sundbybergs IK Blå (hemma) P/F-10


      17:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      Stockholms IF Midia (hemma) P-05


      18:30
  • 3Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:20

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 6Tor
    • 10:00

      Träning P-07


      11:30
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:20

      Sundbyberg IK Grön (borta) P-07


      20:00
  • 8Lör
    • 10:15

      IF Brommapojkarna 2 (borta) F-07


      11:15
    • 10:30

      IFK Lidingö FK röd (borta) F-06


      12:30
    • 11:30

      Ekerö IK 1:Blå (borta) P-08


      13:30
    • 13:00

      Stocksunds IF FCD (borta) P-04


      15:00
    • 13:00

      Ängby IF Röd 1 (borta) P/F-10


      15:00
    • 15:00

      Kallhälls FF 2 (hemma) F-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 15:00

      AIK FF 4 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:15

      IFK Viksjö 6 (borta) P-09


      17:15
    • 16:00

      IFK Bergshamra Blå (hemma) P-11


      18:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Norrtulls SK gul:2 (hemma) P/F-10


      12:00
    • 10:00

      Bele Barkarby FF 3:1 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:15

      Djurgårdens IF FF 10 (hemma) P-08


      13:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Kungsängens IF (hemma) A-lag Damer


      19:00
  • 10Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P/F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:20

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      AIK FF (hemma) F-06


      20:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
      Skytteholm D plan
  • 13Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 14Fre
    • 11:15

      Leksand P-07


      19:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:50

      IFK Mora blå (hemma) P-07


      19:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Pilsbocupen 2019 P-08

    • Heldag

      Solnacupen P-12

    • 09:00

      Solnacupen 2019 P-11


      16:00
    • 09:20

      AIK Blå 2 (hemma) P-07


      10:20
    • 09:40

      Sigtuna IF FK Blå (borta) P-08


      10:20
    • 12:40

      Täby Ella Gård blå (hemma) P-07


      13:40
    • 13:30

      SolnaCupen P/F-10


      20:15
    • 13:50

      Vaksala SK Svart 1 (hemma) P-08


      14:30
    • 17:10

      Rotebro IS FF (hemma) P-08


      17:50
  • 16Sön
    • Heldag

      Pilsbocupen 2019 P-08

    • 08:30

      IK Brage Vit (borta) P-07


      09:30
    • 10:00

      Vallentuna BK DF 2 (hemma) F-06


      11:30
    • 10:30

      IFK Lidingö FK 3 blå (hemma) F-07


      11:30
    • 11:50

      IFK Rättvik (hemma) P-07


      12:50
    • 13:30

      Kista SC KFUM BLÅ (hemma) F-06


      15:30
    • 13:50

      Knivsta IK Vit (hemma) P-08


      14:30
    • 14:30

      Sundbybergs IK Grön (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 15:45

      After Game/Sommaravslutning P-04


      18:00
    • 16:20

      Knivsta IK Svart (borta) P-08


      17:00
    • 17:10

      Vaksala SK Svart 2 (hemma) P-08


      17:50
    • 18:00

      Täby FK 32 Grön (hemma) P-05


      20:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 24Mån
    v.26
    • 14:30

      Leksand summer camp 2019 P-08


      00:00
    • 17:00

      Träning P/F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
  • 25Tis
    • Heldag

      Leksand summer camp 2019 P-08

    • 09:30

      Leksand IF FK 1, P08 & P07 (borta) P-08


      10:30
    • 11:00

      Leksand IF FK 2, P08 & P07 (hemma) P-08


      12:00
  • 26Ons
    • 00:00

      Leksand summer camp 2019 P-08


      22:00
    • 09:30

      Leksand IF FK 2, P08 & P07 (borta) P-08


      10:30
    • 11:00

      Leksand IF FK 1, P08 & P07 (hemma) P-08


      12:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 27Tor
    • 10:00

      ArsoCupen 2019 F-06


      00:00
    • 12:00

      Aroscupen F-07


      00:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 28Fre
    • Heldag

      ArsoCupen 2019 F-06

    • Heldag

      Aroscupen F-07

  • 29Lör
    • Heldag

      ArsoCupen 2019 F-06

    • Heldag

      Aroscupen F-07

    • 15:00

      Säsongsavslutning - föräldramatch P-08


      18:00
  • 30Sön
    • 00:00

      ArsoCupen 2019 F-06


      15:00
    • 00:00

      Aroscupen F-07


      19:00