Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
    • 09:00

      Passion for Hockey B2 P-07


      15:30
    • 19:00

      Träning P-06


      21:20
  • 2Lör
    • 10:30

      Träning Team 11


      12:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 12:00

      Ledarmöte Team 11


      14:00
    • 12:00

      Träning P-09


      13:00
    • 12:45

      Träning J18


      15:20
    • 12:45

      Träning J20


      15:20
    • 13:00

      Bäcken HC (borta) P-08


      15:00
    • 14:30

      Träning P-06


      16:50
    • 14:30

      Träning P-07


      16:50
    • 15:00

      Biljetter Malmö-Leksand P-07


      18:00
    • 16:00

      Frölunda HC Vit (borta) P-08


      18:00
  • 3Sön
  • 4Mån
    v.45
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 5Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:20
    • 18:30

      Träning Team 11


      20:20
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 6Ons
    • 17:45

      Frölunda Tjejhockeyträff Tjejer


      20:50
    • 18:30

      Frölunda tjejhockeyträff Tjejer


      20:50
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 7Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:10

      Träning P-06


      21:00
    • 19:10

      FYS P-07


      20:10
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-07


      21:10
  • 8Fre
    • 17:30

      Träning P-07


      19:20
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      20:00
    • 19:30

      Träning J20


      21:00
    • 19:30

      Bäcken HC Blå (borta) P-06


      21:30
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning J20


      21:00
  • 9Lör
    • 08:00

      Kållered SK (borta) P-10


      10:00
    • 08:30

      Träning Team 11


      09:50
    • 10:30

      Träning Tjejer


      11:50
    • 10:45

      Träning J18


      12:50
    • 14:00

      Träning P-07


      15:20
    • 15:30

      Lerums BK Vit (hemma) P-06


      17:30
    • 15:30

      Frölunda HC (borta) P-08


      17:30
    • 17:15

      Kungsbacka HC (borta) J20


      19:15
    • 17:30

      Hovås HC (hemma) A-pojkar


      19:30
  • 10Sön
    • 08:30

      Samling ledare Hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 13:00

      C2 Vit: Varberg - Hisingen P-10


      15:00
    • 13:00

      Varberg HK (borta) P-09


      15:00
    • 13:15

      Hanhals IF (borta) P-07


      15:15
    • 14:00

      Hovås (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Hovås Hockey Club (hemma) Team 11


      16:00
    • 14:00

      Sargbygge inför match! Team 11


      15:30
    • 15:30

      Hovås HC (hemma) P-09


      17:30
    • 15:30

      Hovås (hemma) Domare


      17:00
    • 16:00

      Vänersborgs HC (borta) A-LAG


      18:00
    • 17:00

      Bäcken HC (hemma) Domare


      18:30
    • 17:00

      Föräldramöte HV71 Trophy P-09


      18:00
    • 17:00

      Bäcken HC Vit (hemma) P-08


      19:00
    • 17:30

      Härryda HC (borta) J18


      19:30
    • 17:30

      Träning P-06


      19:50
    • 18:00

      Bäcken HC Vit (borta) P-07


      20:00
    • 19:45

      Hanhals IF 2 (borta) A-pojkar


      21:45
  • 11Mån
    v.46
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-08


      21:10
  • 12Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Sportlovscamp planering Camper & Cuper


      19:00
    • 18:30

      Föräldramöte Team 11


      19:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      20:20
    • 18:30

      Träning P-10


      20:20
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Extra ispass P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:30

      Stenungsund HF (borta) J18


      21:30
  • 13Ons
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      20:15
    • 19:10

      Ulricehamns IF (hemma) A-LAG


      21:10
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Fys P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:50
    • 18:00

      Möte inför GP pucken Föräldraföreningen


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
      Tuve ishall
      Samlingstid: 17:30
      Anteckning: Träning
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
  • 15Fre
    • 16:30

      Ledarmöte P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:30

      Träning P-10


      20:30
    • 20:00

      Frölunda HC 2 (hemma) A-pojkar


      22:00
    • 20:30

      Träning P-06


      22:20
    • 20:30

      Träning P-09


      21:30
    • 21:30

      Träning P-07


      22:30
  • 16Lör
    • Heldag

      LHL Team 11

    • 10:30

      Träning P-08


      11:50
    • 11:00

      Mölndal (hemma) Domare


      12:50
    • 11:00

      IF Mölndal Hockey (hemma) P-10


      13:00
    • 12:45

      Träning J18


      15:20
    • 12:45

      Träning A-pojkar


      15:20
    • 13:30

      Little Hockey League omg 1 Little Hockey League


      17:20
    • 13:30

      LHL Team 12


      17:20
    • 15:30

      Skärgårdens SK (borta) P-09


      17:30
    • 17:00

      Hanhals IF Vit (hemma) P-07


      19:00
    • 17:00

      Hanhals (hemma) Domare


      18:30
    • 18:00

      Hanhals IF (borta) J20


      20:00
    • 18:30

      Lerums BK Blå (hemma) P-06


      20:30
  • 17Sön
    • 08:30

      samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 12:30

      Lerums BK (borta) P-08


      14:30
    • 14:00

      Bäcken HC - Vit (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Bäcken HC (hemma) Domare


      15:10
    • 14:00

      C2 Vit: Hisingen - Bäcken P-10


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 16:00

      Stenungsund HF (hemma) A-LAG


      18:00
    • 18:30

      Träning P-07


      19:50
    • 19:00

      Rönnängs IK 2 (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 18Mån
    v.47
    • 18:00

      Ledarträff Alla Team 12


      20:00
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 18:30

      Innebandy P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 19Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Ledarmöte P-06


      19:00
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
  • 20Ons
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Nittorps IK (borta) A-LAG


      21:00
    • 20:00

      Hovås HC (hemma) J18


      22:00
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:10

      Träning P-07


      21:00
    • 19:10

      Träning P-06


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
  • 22Fre
    • 17:30

      Fys P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Töreboda HF (hemma) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:30

      Träning Team 11


      20:30
    • 21:00

      Frölunda/GIK Vit (borta) P-06


      23:00
  • 23Lör
    • 07:00

      GP puck spel Föräldraföreningen


      20:00
    • 07:30

      GP-pucken Grundspelsomgång P-09


      20:30
    • 08:00

      Gp Pucken Rönnäng P-07


      17:30
    • 08:00

      Gp Pucken, Tuve Ishall P-07


      18:30
    • 08:30

      GP-Pucken Domare


      18:30
    • 10:30

      Härryda HC Blå (hemma) P-06


      12:30
    • 19:15

      Hanhals IF (borta) A-pojkar


      21:15
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.48
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 26Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:30

      Träning P-09


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
  • 27Ons
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Trollhättans HC (borta) A-LAG


      21:00
    • 20:00

      Bäcken HC (hemma) J20


      22:00
  • 28Tor
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Fys P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:50
    • 17:30

      Föräldramöte team -08 P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Föräldraföreningsmöte Föräldraföreningen


      19:15
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 29Fre
    • 18:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:30

      Skärgårdens SK (borta) J18


      21:30
    • 20:00

      Skärgårdens SK (hemma) A-pojkar


      22:00
    • 21:00

      Kållered SK Blå (borta) P-06


      23:00
  • 30Lör
    • 00:00

      Härryda HC (borta) P-10


      02:00
    • 08:30

      Varberg HK (borta) P-08


      10:30
    • 08:30

      Hanhals IF Vit (hemma) P-06


      10:30
    • 10:30

      Träning P-10


      11:50
    • 12:00

      Träning Team 11


      13:00
    • 14:30

      Rönnängs IK (hemma) J20


      16:30
    • 17:00

      Bäcken HC (hemma) A-pojkar


      19:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot Skärgården P-06


      19:00
    • 17:30

      Göteborgs IK (borta) P-08


      19:30
    • 18:15

      Hanhals IF Blå (borta) P-09


      20:15
    • 18:30

      Träning P-07


      19:50