Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

December 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.48
    • 08:30

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 08:30

      C2 Vit_ Hovås - Hisingen P-10


      10:30
    • 08:30

      Hovås HC - Vit (borta) P-09


      10:30
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:20

      Sam.ing ledare skridsko och hockeykul Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      föräldramöte Team 12


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Träning Tjejer


      15:00
    • 15:30

      Skärgårdens Sportklubb (borta) Team 11


      17:30
    • 16:00

      Bäcken HC (hemma) A-LAG


      18:00
    • 18:00

      Kungälvs IK Vit (borta) P-07


      20:00
    • 18:30

      Lerums BK (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      Lerum (hemma) Domare


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      21:20
  • 2Mån
    v.49
    • 18:10

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 18:30

      Innebandy P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 3Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-06


      19:00
    • 18:00

      CHL Frölunda - Biel (Kvartsfinal) A-pojkar


      20:30
    • 18:00

      CHL match P-09


      21:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:20
    • 18:30

      Träning Team 11


      20:20
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 4Ons
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      19:00
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      IF Mölndal Hockey (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:00

      Rönnängs IK (borta) A-pojkar


      21:00
    • 19:10

      Träning P-07


      21:20
    • 19:30

      Träning P-06


      21:20
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-09


      20:30
    • 20:00

      Hovås HC 2 (borta) A-pojkar


      22:00
    • 20:15

      Träning J20


      22:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
  • 5Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 17:00

      Ledare: 1a tillfälle att visa registerutdrag på kansliet P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:15

      Frölunda Tjej hockeyträff Tjejer


      20:50
    • 18:30

      Frölunda tjejhockeyträff Tjejer


      20:50
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
  • 6Fre
    • 18:30

      Merträning P-08


      21:00
    • 18:30

      Träning P-07


      21:30
    • 19:30

      Varberg/Falkenberg (borta) J18


      21:30
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:45

      Sörhaga/Alingsås HK (borta) P-06


      21:45
  • 7Lör
    • 08:30

      Bäcken HC (hemma) Domare


      10:00
    • 08:30

      Bäcken HC (hemma) P-07


      10:30
    • 10:30

      Träning Team 11


      12:00
    • 11:00

      Hovås (hemma) Domare


      13:00
    • 11:00

      Hovås HC (hemma) P-10


      13:00
    • 14:00

      Partille (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Partille HK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Partille HK (borta) J20


      17:00
    • 15:30

      Hanhals IF (hemma) P-09


      17:30
    • 15:30

      Hanhals (hemma) Domare


      17:00
    • 17:00

      Skytt MV träning P-08


      18:20
    • 17:00

      Träning Målvakterna


      18:20
    • 17:00

      Träning J20


      18:20
    • 17:00

      Målvaktsträning P-06


      18:20
    • 17:30

      Träning P-06


      19:50
    • 19:30

      Härryda HC 2 (borta) A-pojkar


      21:30
  • 8Sön
    • 08:30

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:00

      C2 Vit: Frölunda - Hisingen P-10


      11:00
    • 09:00

      Frölunda HC - Vit (borta) P-09


      11:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 10:30

      Frölunda HC (borta) P-07


      12:30
    • 14:00

      Hanhals (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Hanhals IF Vit (hemma) P-08


      16:00
    • 15:30

      Kungälvs IK Blå (hemma) P-06


      17:30
    • 16:00

      Gislaveds SK (borta) A-LAG


      18:00
    • 17:00

      Träning Tjejer


      18:00
    • 18:10

      Träning P-10


      19:20
    • 19:30

      Frölunda HC Vit (hemma) P-07


      21:30
    • 19:30

      Frölunda (hemma) Domare


      21:00
  • 9Mån
    v.50
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 10Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Merträning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:20
    • 18:30

      Träning Team 11


      20:20
    • 19:00

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 11Ons
    • 17:00

      Ledare: 2a tillfället att visa registerutdrag på kansliet P-09


      20:00
    • 19:10

      Kungälvs IK (hemma) A-LAG


      21:10
  • 12Tor
    • 16:00

      Påminnelse GIC bemanning Föräldraföreningen


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:10

      Träning P-06


      21:00
    • 19:10

      Fys P-07


      20:10
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-07


      21:10
  • 13Fre
    • 18:30

      Hisingens IK 3 (hemma) A-pojkar


      21:20
    • 18:30

      Göteborgs IK (borta) P-09


      20:30
    • 19:00

      Fys P-07


      20:00
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-08


      21:00
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
    • 21:00

      Hovås HC Blå (borta) P-06


      23:00
  • 14Lör
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:00

      Tjejcup I Frölunda borg tillsammans med GIKtjej Tjejer


      17:00
    • 10:30

      Träning Team 11


      12:00
    • 14:00

      Härryda HC Vit (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Härryda HC (hemma) Domare


      15:30
    • 15:30

      Träning P-10


      16:50
    • 16:30

      Härryda HC (borta) P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:20
    • 17:00

      Frölunda HC (borta) A-pojkar


      19:00
    • 17:30

      Kållered SK (borta) P-08


      19:30
    • 18:20

      Stenungsund HF Vit (borta) P-06


      20:20
    • 18:30

      Träning Målvakterna


      19:50
    • 18:30

      Målvaktsträning J20


      20:00
  • 15Sön
    • 08:30

      Samling ledare hockeykul avslutning Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      C2 Vit: Hisingen - Hanhals P-10


      16:00
    • 14:00

      Hanhals IF - Vit (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Hanhals (hemma) Domare


      15:30
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 15:30

      Partille (hemma) Domare


      17:00
    • 15:30

      Partille HK (hemma) Team 11


      17:30
    • 16:00

      Grästorps IK (borta) A-LAG


      18:00
    • 17:00

      SH 84 (hemma) Domare


      18:30
    • 17:00

      Skärgårdens SK (hemma) P-07


      19:00
    • 19:00

      Skärgårdens SK (hemma) J18


      21:00
  • 16Mån
    v.51
  • 17Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Merträning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      sportlovscamp planering Camper & Cuper


      19:00
    • 18:30

      Träning Team 11


      20:20
    • 18:30

      Träning P-10


      20:20
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 18Ons
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 18:55

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
  • 19Tor
    • 16:00

      Julavslutning Föräldraföreningen


      22:00
    • 17:00

      TSM-utbildningen P-06


      19:00
    • 17:00

      Julavslutning P-07


      20:00
    • 17:00

      Julavslutning P-06


      22:00
    • 17:00

      HHs NHL drabbning - aka Julavslutning A-pojkar


      22:00
    • 17:00

      Julavslutning NHL drabbning P-08


      22:00
    • 17:00

      Träning P-09


      21:30
    • 17:00

      Ledare: 3e tillfället att visa registerutdrag på kansliet P-09


      20:00
    • 17:00

      Julavslutning P-10


      22:00
    • 17:00

      Julavslutning Team 11


      22:00
  • 20Fre
    • 18:30

      Träning P-06


      21:20
    • 20:30

      Merträning P-08


      21:30
  • 21Lör
    • 08:30

      Träning P-10


      09:50
    • 11:00

      C2 Vit: Hisingen - Mölndal P-10


      13:00
    • 11:00

      IF Mölndal Hockey - Vit (hemma) P-09


      13:00
    • 13:00

      Träning P-06


      15:20
    • 15:30

      Järnbrotts HK (hemma) P-08


      17:30
    • 15:30

      Match C1 blå P-09


      17:30
    • 16:30

      Kungälvs IK (borta) P-08


      18:30
    • 17:00

      Stenungsund HF (hemma) A-pojkar


      19:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P-08


      10:30
    • 09:30

      Träning P-06


      11:50
    • 14:00

      Lerums BK Vit (hemma) P-07


      16:00
    • 14:30

      Kållered SK (borta) P-07


      16:30
    • 15:30

      Träning Team 11


      16:30
    • 15:30

      Hovås HC 2 (borta) A-pojkar


      17:30
    • 16:40

      Träning P-10


      17:40
    • 17:50

      Träning P-09


      18:50
    • 19:00

      Träning Målvakterna


      20:50
    • 19:00

      Målvaktsträning P-06


      20:50
    • 19:00

      Hanhals IF (borta) J18


      21:00
  • 23Mån
    v.52
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 24Tis
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 08:00

      Billinge Thropy P-07


      00:00
    • 08:00

      CUP Hv71 Trophy 28-29/12 i Jönköping P-09


      00:00
    • 11:15

      Billinge trophy P-07


      00:00
  • 29Sön
    • 00:00

      Billinge Thropy P-07


      19:00
    • 00:00

      CUP Hv71 Trophy 28-29/12 i Jönköping P-09


      20:00
    • 00:00

      Billinge trophy P-07


      19:00
  • 30Mån
    v.1
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 31Tis
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00