Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 16:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Lerums BK Vit (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:15

      Träning A-pojkar


      21:20
  • 2Ons
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Ulricehamns IF (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:40

      Träning P-07


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      19:20
    • 17:30

      Målvaktsträning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning Målvakterna


      18:20
    • 18:00

      Lerums BK Vit (borta) P-08


      20:00
    • 18:15

      Träning J18


      20:50
    • 18:15

      Träning A-pojkar


      21:00
  • 5Lör
    • 08:30

      Rönnängs IK Vit (hemma) P-06


      10:30
    • 08:30

      Träning P-10


      09:50
    • 09:50

      Träning Team 11


      10:50
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Kungälvs IK (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 14:30

      Kållered SK (hemma) A-pojkar


      16:30
    • 17:30

      Hanhals IF (hemma) J20


      19:30
    • 19:00

      Hanhals IF Blå 2 (borta) P-06


      21:00
  • 6Sön
    • 08:30

      Samling ledare Hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      C2 Vit: Mölndal - Hisingen P-10


      16:00
    • 14:00

      IF Mölndal Hockey - Vit (borta) P-09


      16:00
    • 14:00

      Kållered SK (hemma) P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-09


      16:00
    • 15:30

      Träning P-08


      16:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:20
    • 17:00

      Stenungsund HF (borta) A-LAG


      19:00
    • 17:00

      Rönnängs IK 2 (borta) A-pojkar


      19:00
    • 19:00

      Hanhals IF (hemma) J18


      21:00
  • 7Mån
    v.41
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:00

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 8Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 9Ons
    • 19:10

      Nittorps IK (hemma) A-LAG


      21:10
  • 10Tor
    • 16:00

      Fotografering Team 11


      22:00
    • 17:00

      Fotografering Team 11


      17:30
    • 17:30

      Fotografering P-10


      18:30
    • 17:30

      Fotografering (lagfoto Hisingen) P-09


      18:30
    • 18:30

      Fotografering P-08


      19:30
    • 19:00

      Lagfotografering A-pojkar


      19:30
    • 19:00

      Fotografering P-07


      20:00
    • 19:45

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:50

      Fotografering P-06


      21:00
  • 11Fre
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 18:40

      Träning P-09


      19:50
    • 19:00

      Lysekil/Uddevalla/Munkedal (borta) J18


      21:00
    • 19:30

      Partille HK Vit (borta) P-06


      21:30
    • 19:35

      Träning J20


      22:20
    • 19:40

      Träning P-07


      20:40
    • 20:00

      Kungälvs IK 2 (hemma) A-pojkar


      22:00
    • 21:00

      Träning P-07


      21:00
  • 12Lör
    • 08:30

      Träning P-07


      10:20
    • 10:00

      Träning A-pojkar


      11:50
    • 11:00

      SH 84 (hemma) Domare


      13:00
    • 11:00

      Skärgården/GIK (hemma) P-10


      13:00
    • 13:00

      D2: Hisingen - Lerum P-10


      15:00
    • 14:00

      Lerum (hemma) Domare


      16:00
    • 14:00

      Lerums BK (hemma) Team 11


      16:00
    • 16:00

      Härryda HC Blå (borta) P-09


      18:00
    • 16:00

      Hanhals IF Blå (hemma) P-06


      18:00
    • 17:30

      Partille (hemma) Domare


      19:00
    • 17:30

      Partille HK Vit (hemma) P-08


      19:30
    • 17:45

      Träning J18


      19:50
    • 18:00

      Träning J20


      19:00
    • 18:45

      Hanhals IF Blå (borta) P-08


      20:45
    • 19:30

      Kungälvs IK (borta) A-pojkar


      21:30
  • 13Sön
    • 08:30

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare till skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Partille (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Partille HK (hemma) P-07


      16:00
    • 14:00

      IF Mölndal Hockey (borta) P-07


      16:00
    • 15:30

      Kållered SK - Vit (hemma) P-09


      17:30
    • 15:30

      C2 Vit: Hisingen - Kållered P-10


      17:30
    • 15:30

      Kållered (hemma) Domare


      17:20
    • 17:00

      Töreboda HF (borta) A-LAG


      19:00
    • 17:30

      Frivillig träning P-08


      18:30
    • 19:00

      Skärgårdens SK (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 14Mån
    v.42
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 15Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:20
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 16Ons
    • 19:10

      Trollhättans HC (hemma) A-LAG


      21:10
    • 19:30

      Skärgårdens SK (borta) P-08


      21:30
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      C2 Vit: Lerum - Hisingen P-10


      21:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 18:30

      Lerums BK - Vit (borta) P-09


      20:30
    • 18:40

      Träning P-08


      19:40
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:50

      Träning P-07


      20:50
  • 19Lör
    • 08:30

      Härryda HC (hemma) Domare


      10:00
    • 08:30

      Härryda HC (hemma) P-09


      10:30
    • 09:00

      Ledarutbildning - Akut omhändertagande vid idrottsskada samt tejputbildning P-09


      15:00
    • 09:00

      Akut omhändertagande och tejpning P-10


      15:00
    • 10:30

      Träning Team 11


      12:00
    • 11:00

      Träning J18


      12:50
    • 11:00

      Träning A-pojkar


      12:50
    • 14:00

      Rönnängs IK (borta) J20


      16:00
    • 15:00

      VF-Mif Team 11


      18:00
    • 15:30

      IF Mölndal Hockey Vit (hemma) P-06


      17:30
    • 16:30

      Frölunda/GIK Blå (borta) P-06


      18:30
    • 17:30

      Partille HK (borta) P-10


      19:30
    • 17:30

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-pojkar


      19:30
    • 18:30

      Rönnängs IK (borta) P-07


      20:30
    • 19:45

      Hanhals IF (borta) P-08


      21:45
  • 20Sön
  • 21Mån
    v.43
    • 17:00

      Vidare utbildning DOMARE A-pojkar


      18:25
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:00

      Domarutbildning P-06


      21:00
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
  • 22Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:20
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 23Ons
    • 17:30

      Tränarrådet - istidsinfo mm Tränarrådet


      18:00
    • 18:30

      höstlovscamp Camper & Cuper


      19:30
    • 19:10

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-LAG


      21:10
    • 19:30

      Kållered SK (borta) J18


      21:30
  • 24Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 17:00

      Fys P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Tränaarrådet - istidsinfo mm Tränarrådet


      19:00
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:00

      Tränarrådet - istidsinfo mm Tränarrådet


      19:45
    • 19:10

      Träning P-06


      21:10
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 25Fre
    • 17:30

      Träning P-06


      19:20
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:40

      Träning Team 11


      20:00
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
    • 19:35

      Träning J20


      22:20
    • 19:35

      Träning A-pojkar


      22:00
    • 19:35

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Lerums BK 2 (hemma) A-pojkar


      22:00
  • 26Lör
    • 08:30

      Stenungsund HF (hemma) Domare


      10:00
    • 08:30

      Stenungsund HF (hemma) P-08


      10:30
    • 10:30

      Stenungsund HF (hemma) P-07


      12:30
    • 10:30

      Stenungsund HF (hemma) Domare


      12:00
    • 11:00

      Lerum (hemma) Domare


      13:00
    • 11:00

      Lerums BK (hemma) P-10


      13:00
    • 13:00

      Lions HC Strömstad Vit (borta) P-06


      15:00
    • 14:30

      Partille HK (hemma) J20


      16:30
    • 17:00

      Falkenbergs HK Blå (hemma) P-06


      19:00
    • 18:30

      Falkenbergs HK (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Falkenberg (hemma) Domare


      20:00
    • 19:30

      Härryda HC (borta) A-pojkar


      21:30
  • 27Sön
    • 08:00

      D2: Härryda - Hisingen P-10


      10:00
    • 08:00

      Härryda Hockey (borta) Team 11


      10:00
    • 08:30

      Samling ledare hockeyskolan Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 13:00

      Varberg HK (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Partille HK - Vit (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Partille (hemma) Domare


      15:10
    • 14:00

      C2 Vit: Hisingen - Partille P-10


      16:00
    • 16:00

      Gislaveds SK (hemma) A-LAG


      18:00
    • 19:00

      Varberg/Falkenberg (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 28Mån
    v.44
    • 09:00

      Studiedagshockey! P-07


      17:00
    • 17:00

      Ledarmöte P-07


      18:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 29Tis
    • Heldag

      Höstlovscamp P-10

    • Heldag

      Höstlovscamp Team 11

    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 11


      18:00
    • 17:00

      Infomöte Valberedningen Team 11


      18:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:20
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 18:30

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:05

      Träning J18


      21:20
    • 19:30

      Bäcken HC (borta) J20


      21:30
  • 30Ons
    • Heldag

      Höstlovscamp P-10

    • Heldag

      Höstlovscamp Team 11

    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 18:45

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 19:00

      Kungälvs IK (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
    • 20:15

      Träning J20


      22:20
  • 31Tor
    • Heldag

      Höstlovscamp P-10

    • Heldag

      Höstlovscamp Team 11

    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 17:00

      OM 21 cup P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20