Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

December 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.48
    • 08:30

      Björklinge BK (hemma) P-09/10


      09:20
    • 11:30

      Frötuna IBF (hemma) P-05


      13:00
    • 13:40

      Stenhagens KK (hemma) F-10


      15:40
    • 14:05

      Södra Trögds IK (hemma) F-10


      16:05
    • 14:30

      Uppsala Life IF (borta) F-10


      16:30
    • 15:20

      Alunda IBF blå (hemma) F-10


      17:20
    • 16:10

      Alunda IBF (borta) F-05


      18:10
    • 16:50

      IBS Fålhagen (hemma) A-lag Herrar


      18:30
  • 2Mån
    v.49
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Bälinge IF Svart (borta) P-09/10


      18:10
    • 17:30

      Träning Innebandybus


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
      IFU C
      Samlingsinformation: IFU
      Samlingstid: 17:30
      Anteckning: Samling 17,30 uppvärmning och löpning/styrka
    • 18:00

      Träning P-11/12


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      21:00
    • 19:30

      Träning F03/04


      21:00
    • 21:00

      Träning A-lag Herrar


      22:30
  • 4Ons
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:30
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 17:15

      Träning F03/04


      18:45
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:20

      Arlanda IBK/Rosersbergs IK (borta) P-05


      20:30
  • 7Lör
    • 11:00

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (borta) P-08


      12:00
    • 15:20

      Sekretariatet Ervin, Samuel och Folke P-09/10


      18:00
    • 15:30

      IBK Sirius FBC Brantan (hemma) P-09/10


      16:00
    • 16:00

      IBF Grillby (borta) A-lag Herrar


      17:10
    • 17:30

      Storvreta IBK P10 (borta) P-09/10


      18:00
    • 18:15

      Burgare & Bowling på O’Learys P-09/10


      20:00
    • 18:40

      IK Sirius IBK (borta) F03/04


      20:40
    • 19:00

      Alunda IBF (borta) P-04


      21:00
  • 8Sön
    • 08:30

      Hagunda IF (borta) F03/04


      10:30
    • 09:40

      Björklinge BK 1 (hemma) F-07


      11:00
    • 13:30

      Enköpings IBK F04/05 (borta) F-05


      15:30
    • 13:45

      Almunge IK P05 (borta) P-05


      14:55
    • 14:00

      IBF Roslagsalliansen (borta) A-lag Damer


      15:30
    • 16:40

      Hagunda IF F05/06 (hemma) F-05


      18:40
  • 9Mån
    v.50
    • Heldag

      Vilken dag passar bäst för ert barn att träna inför helgens match/er? P-09/10

    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:45

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:30
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 18:00

      SK Vide (borta) F03/04


      19:00
    • 18:45

      IS Saga (hemma) P-05


      19:45
    • 20:00

      Lagträff F03/04


      23:00
  • 14Lör
    • 08:30

      Töff Innebandy dam (hemma) A-lag Damer


      10:00
    • 09:00

      Uppsala Life IF (hemma) F-10


      11:40
    • 09:50

      Stenhagens KK (borta) F-10


      11:50
    • 10:10

      IS Saga (hemma) P-04


      12:10
    • 10:15

      Rosersbergs IK F06/07 (borta) F-05


      12:15
    • 10:40

      Södra Trögds IK (hemma) F-10


      12:40
    • 11:05

      Alunda IBF blå (borta) F-10


      13:05
    • 12:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      14:00
    • 12:45

      Storvreta IBK P11 (borta) P-09/10


      13:15
    • 12:50

      Hagunda IF vit (borta) P-11/12


      14:30
    • 13:10

      Örsundsbro IF (hemma) F-05


      15:10
    • 13:30

      Rasbo IK vit (hemma) P-09/10


      14:00
    • 13:40

      Hagunda IF blå (hemma) P-11/12


      15:40
    • 13:40

      Bålsta FBC (borta) P-11/12


      15:40
    • 14:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      16:00
    • 14:30

      IK Sirius FBC blå (hemma) P-11/12


      16:30
    • 16:40

      VÅSC/IF Fram (hemma) P-05


      17:40
    • 17:00

      Bowling o burgare P-04


      20:00
  • 15Sön
    • 10:50

      Tierp IBK/SKK (hemma) F03/04


      11:50
    • 12:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      14:00
    • 12:00

      IK Sirius IBK F09 (borta) F-07


      13:10
    • 12:00

      Vaksala SK Blå (hemma) P-09/10


      12:45
    • 13:10

      Vaksala SK (hemma) P-08


      14:10
    • 14:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      16:00
    • 14:20

      Stenhagens KK Röd (hemma) P-08


      16:20
  • 16Mån
    v.51
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
    • 21:20

      Hagunda IBF (hemma) A-lag Herrar


      22:30
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:30
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 10:00

      Parkeringsjobb F-05


      19:00
    • 12:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      14:00
    • 14:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      16:00
  • 22Sön
    • 10:00

      Parkeringsjobb F-05


      19:00
    • 12:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      14:00
    • 14:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      16:00
  • 23Mån
    v.52
    • 10:00

      Parkeringsjobb F-05


      19:00
    • 12:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      14:00
    • 14:00

      P-värd Gränbystaden F03/04


      16:00
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • Heldag

      Storvreta cupen F03/04

    • Heldag

      Storvretacupen P-04

    • 08:00

      Storvreta Cupen F03/04


      00:00
  • 28Lör
    • Heldag

      Storvretacupen P-04

    • Heldag

      Storvreta Cupen F03/04

    • Heldag

      Storvreta cupen F03/04

  • 29Sön
    • Heldag

      Storvretacupen P-04

    • 00:00

      Storvreta Cupen F03/04


      19:00
    • Heldag

      Storvreta cupen F03/04

  • 30Mån
    v.1
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 31Tis