Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
  • 2Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Scorpions Cup 2017 P-05

    • 09:10

      Träning P-04


      11:15
    • 09:30

      Ica Alundahallen Cup 2017 P-07


      17:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:05

      Skälby (hemma) P-05


      19:00
    • 20:50

      Hammarby (borta) P-05


      21:40
  • 4Lör
    • Heldag

      Scorpions Cup 2017 P-05

    • Heldag

      Scorpions Cup P-04

    • 08:40

      Tyresö Trollbäcken IBK (hemma) P-04


      09:40
    • 08:40

      Djurgården (hemma) P-05


      09:40
    • 12:05

      Västerhaninge (borta) P-04


      13:00
    • 16:50

      Grimsta AIK P05 (hemma) P-04


      17:40
    • 20:15

      VendelsöIK Blue (hemma) P-04


      21:15
  • 5Sön
    • Heldag

      Scorpions Cup P-04

    • 10:50

      Täby FC P04 Västra (borta) P-04


      11:50
    • 16:15

      Hammarby (borta) P-04


      17:15
    • 19:30

      SK Vide (borta) A-lag Damer


      21:30
    • 19:40

      Jakobsbergs IBF (borta) P-04


      20:40
  • 6Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F-04


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance F-05


      19:00
  • 7Tis
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Fotografering F-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 8Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
    • 22:00

      Intresseanmälan Storvretacupen F-07


      22:05
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 11Lör
    • 09:30

      Västerlöfsta IBF/MSK (borta) P-05


      10:40
    • 09:40

      Hagunda IF (hemma) P-08


      10:40
    • 10:00

      Arlanda IBK/Rosersberg (borta) P-04


      12:00
    • 10:50

      IS Saga (borta) F-03


      12:50
    • 12:00

      Storvreta IBK P07 (röd) (hemma) P-07


      14:00
    • 13:10

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F-04


      15:10
    • 17:50

      Alunda IBF (hemma) F-05


      19:50
    • 19:00

      FBC Uppsala Ungdom 1 (04) (borta) F-04


      21:00
  • 12Sön
    • 08:30

      Enköpings IBK (hemma) P-07


      10:30
    • 13:10

      Hagunda IF blå (hemma) F-07


      14:40
    • 17:30

      IK Sirius FBC P04 (hemma) P-04


      19:30
  • 13Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      UP F-05


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F-04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
  • 18Lör
    • 08:30

      Enköpings IBK svart (hemma) P-08


      09:30
    • 09:10

      Bälinge IF 1 gul (borta) F-05


      11:10
    • 10:30

      Almunge IK (hemma) P-08


      11:30
    • 12:00

      Björklinge BK (hemma) F-03


      14:00
    • 13:00

      Bålsta FBC (borta) P-07


      15:00
    • 14:00

      Almunge IK (borta) F-04


      16:00
  • 19Sön
    • 09:40

      SK Vide (hemma) P-05


      10:50
    • 10:10

      IFK Dannemora/Österby (hemma) A-lag Damer


      12:10
    • 10:30

      Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK (borta) P-07


      12:30
    • 10:50

      Bälinge IF (borta) F-07


      12:20
    • 11:00

      Storvreta IBK Svart (borta) F-04


      13:00
    • 11:00

      Rasbo IK (borta) P-04


      13:00
    • 12:00

      IK Sirius FBC P05 (hemma) P-05


      13:10
    • 14:20

      IBF Roslagsalliansen (hemma) P-04


      16:20
    • 15:30

      Bålsta FBC (hemma) P-08


      16:30
  • 20Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      UP F-05


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F-04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      19:00
      IFU arena D
      Anteckning: Fysträning inomhus.
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 17:45

      Träning F-04


      19:00
    • 18:45

      Träning F-03


      20:00
    • 19:00

      Träning F-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 25Lör
    • 08:30

      IS Saga (borta) P-05


      09:40
    • 12:00

      FBC Uppsala Ungdom (borta) F-04


      14:00
    • 12:20

      Arlanda IBK (hemma) F-07


      13:45
    • 13:00

      IK Nordia P05 (borta) P-05


      14:10
    • 15:30

      Wåhla IBK (hemma) F-05


      16:40
  • 26Sön
    • 08:30

      Hagunda IF (hemma) P-07


      10:30
    • 09:45

      Enköpings IBK (borta) P-04


      11:45
    • 10:30

      Rasbo IK/Almunge IK (borta) F-03


      12:30
    • 13:10

      IFK Dannemora/Ö (hemma) P-04


      15:10
    • 16:00

      Rosersbergs IK (hemma) P-07


      18:00
    • 17:10

      Bälinge IF (borta) P-08


      18:10
    • 18:20

      Östra Aros IK (borta) A-lag Damer


      20:20
  • 27Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning F-09/10


      17:30
    • 17:30

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      UP F-05


      19:00
    • 18:00

      Ultimate Performance = UP F-04


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      21:00
  • 28Tis
    • 16:00

      Bingolottos Julkalender F-04


      20:00
    • 16:45

      Träning F-05


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09/10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:30
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:00
  • 29Ons
    • 17:15

      Träning F-04


      18:45
    • 19:00

      Storvreta Match F-04


      21:30
    • 19:50

      Träning P-05


      21:00
  • 30Tor
    • 16:00

      Bingolottos Julkalender F-04


      20:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:30